Najnowsze

Najnowsze

Od czwartku Ryszard Krauze jest jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Polsce. Prokuratura ma sformułowane zarzuty i zastanawia się nad wnioskiem o europejski nakaz aresztowania. Tymczasem władze Prokomu nabrały wody w usta.

Minister Budownictwa zapowiedział likwidację swojego resortu i połączenie jego zadań z kompetencjami Ministerstwa Transportu. Powrót do sytuacji sprzed 2006 roku ma obniżyć koszty funkcjonowania obu ministerstw - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zatrzymanie szefa PZU Jaromira Netzla może zachwiać sytuacją największego ubezpieczyciela w tej części Europy. Komisja Nadzoru Finansowego grozi wprowadzeniem zarządu komisarycznego w spółce - ostrzega "Gazeta Wyborcza".

Petrolinvest, Polnord i Bioton - spółki ze stajni Ryszarda Krauzego wydały w piątek rano oświadczenia, że informacje dotyczące ich szefa nie wpływają na przyjętą strategię rozwoju, a ich działalność przebiega bez zakłóceń.

- Jeżeli Francja ma niższy wskaźnik wzrostu gospodarczego niż jej sąsiedzi, to dlatego, że pracujemy za mało - powiedział Nicolas Sarkozy podczas spotkania z organizacją pracodawców MEDEF. I zapowiedział duże zmiany - pisze "Rzeczpospolita".

Ministerstwo finansów powinno dziś ujawnić nowe założenia do przyszłorocznego budżetu. Wiadomo już, że przez kosztowne obietnice dane wyborcom dochody państwa będą niższe od zakładanych 241,6 mld zł - pisze "Rzeczpospolita".

Jeśli Jaromirowi Netzlowi zostaną postawione prokuratorskie zarzuty, natychmiast straci on funkcję prezesa PZU SA - oświadczył wiceminister Skarbu, Paweł Szałamacha. Oficjalnie ministerstwo skarbu mówi, że decyzje "zostaną podjęte po wyjaśnieniu statusu pana Netzla w postępowaniu co zakładamy nastąpi dziś lub jutro".

Belgijska policja nie pozwoliła polskim stoczniowcom protestować w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli i wyprowadziła około 30 osób z budynku. Protest przeciwko żądaniom KE o ograniczenie produkcji w Stoczni Gdańskiej rozpoczął się dzień wcześniej niż planowano.

Amerykańska telewizja CNN od piątku przestaje korzystać z serwisu informacyjnego brytyjskiej agencji Reutera. Z powodu cięć wydatków po 27 latach kończy się współpraca Reutera i CNN należącego do koncernu medialnego Time Warner Inc.

- Czwartkowe zatrzymania, bez publicznego podania poważnych podstaw prawnych nie mogą być traktowane inaczej, jak vendetta polityczna - uznali członkowie elitarnego Business Centre Club i wystosowali apel do rządu.

Grupa posłów z Małopolski złoży do prokuratury wniosek o popełnieniu przestępstwa w związku z pobieraniem opłat od kierowców na płatnym odcinku autostrady A4. Pobieranie opłat za produkt, którego się nie dostarcza, nie jest zgodne z prawem - argumentują posłowie.

Ryszard Krauze stracił dziś na giełdzie ponad 697 mln zł. Kiedy okazało się, że biznesmanem interesuje się prokurator, akcje jego spółek drastycznie poszybowały w dół.

Komisja Europejska zdecydowała się podtrzymać na rok cła na produkowane w Chinach energooszczędne żarówki. Decyzja zapadła mimo, że tylko jeden z czterech europejskich producentów żarówek poprosił o czas na dostosowanie się do nowej konkurencji.

Bezpośrednich inwestycje zagraniczne w roku 2007 wyniosą 10-11 mld euro - poinformował prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Paweł Wojciechowski. Agencja spodziewała się, że inwestycje osiągną przynajmniej wartość zeszłoroczną, czyli 12 mld euro.

GUS podał, że polski Produkt Krajowy Brutto w II kwartale wzrósł o 6,7 procent. - Te dane świadczą o umacnianiu się polskiej gospodarki - oceniła wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska.

Zarząd gdańskiej Grupy Lotos może zaskarżyć do prokuratury władze płockiego Orlenu - dowiaduje się nieoficjalnie "Parkiet". Powodem miałyby być ostatnie wypowiedzi przedstawicieli płockiego koncernu dotyczące połączenia obu firm.