Najnowsze

Najnowsze

Prawie połowa akcji londyńskiej giełdy znajduje się nad Zatoką Perską. Część z nich kupił Katar, część należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Dubaj.

Za połowę ceny będzie można w najbliższą sobotę przejechać śląską autostradą A4. Zniżka została wprowadzona ze względu na utrudnienia na drodze.

Komisja Europejska nie zatwierdziła jeszcze polskiego programu "Infrastruktura i Środowisko". Rzeczniczka KE dementuje doniesienia, jakoby projekt zakładający przekazanie Polsce prawie 28 mld euro został w pełni przez Komisję zaakceptowany.

Ceny nieruchomości w Bułgarii drożeją w tempie o 20 procent wyższym od średniej światowej. Pod tym względem Bułgaria jest druga na świecie.

Kawiarnie największej sieci na świecie - Starbucks - już niedługo mogą zostać otwarte w Polsce - donosi "Parkiet". AmRest Coffee Polska podpisała już stosowne umowy z amerykańską firmą.

Dolar jeszcze nie był tak tani w stosunku do euro od czasu, gdy europejska waluta weszła do obiegu. To skutek m.in. wtorkowej decyzji Fed o obniżeniu stóp procentowych.

"Zaciskanie pasa" i wstrzymanie galopującego wzrostu płac zapowiada premier Łotwy. W ostatnim kwartale płace w tym kraju poszybowały w górę aż o 1/3.

Resort skarbu chciałby, aby prezesi prawie czterystu spółek z udziałem Skarbu Państwa otrzymywali nagrody roczne bezpośrednio od ministra. Miałoby to ograniczyć wydatki spółek na notariuszy.

Coca-Cola, Hellmanns i inne firmy branży spożywczej zamierzają walczyć z otyłością. Na opakowaniach ich produktów pojawią się informacje o zawartej w nich ilości kalorii, cukru, tłuszczu, kwasów tłuszczowych oraz sodu.

Obniżenie stóp procentowych przez amerykański bank centralny wywołało euforię wśród inwestorów. Światowe indeksy poszybowały w górę. Euforia może się jednak szybko skończyć - ostrzega "Puls Biznesu".

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku w polskim górnictwie doszło do 1944 wypadków, w tym 18 ciężkich i 19 śmiertelnych - poinformował WUG. To o sześć proc. więcej niż w podobnym okresie ubiegłego roku.

- PiS ma znacznie więcej czasu antenowego niż pozostałe - zarzuca swojemu pracodawcy jeden z członków zarządu TVP Piotr Farfał. - To nieprawda, a stroną kampanii staję się Farfał - odpierają zarzuty pozostali członkowie zarządu i zapowiadają konsekwencje wobec niesubordynowanego kolegi.

- To jest chory pomysł - tak propozycję LID dotyczącą likwidacji abonamentu ocenia prezes TVP Andrzej Urbański. - To realne zagrożenie dla istnienia mediów publicznych - dodaje prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański

Nie tylko polski dorsz na cenzurowanym UE. Komisja Europejska wydała w środę zakaz połowów tuńczyka do końca roku, bowiem kraje członkowskie wyczerpały już tegoroczne limity połowów.

- Głosowałam za przyznaniem uczelni pieniędzy na nowe inwestycje - powiedziała Zyta Gilowska do rektora UAM podczas otwarcia nowego budynku uczelni w Poznaniu. Tyle, że w 2004 roku wicepremier wstrzymała się od głosu, a w czasie prac nad ustawą była jej przeciwna - dowiedziało się RMF FM.

Na przełomie 2008 i 2009 roku ma rozpocząć się budowa nowego Dworca Zachodniego w Warszawie - poinformowali przedstawiciele PKP SA. Zmiany czekają też Dworzec Centralny. PKP chce zdążyć z inwestycją przed Euro 2012.

Podejrzana o mobbing i przekroczenie uprawnień b. dyrektorka oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Iwona J., została zawieszona w pełnieniu obowiązków służbowych w Kancelarii Premiera, gdzie obecnie pracuje.

Sejm przyjął ustawę o budownictwie społecznym. Dzięki niej po nowym roku na mieszkania do 150 m kw. i domy do 300 m kw., kupowane od deweloperów i spółdzielni, będzie obowiązywała 7-proc. stawka VAT.

Komisja Europejska chce zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Europy i konkurencję na wspólnym rynku. To uderzy w Gazprom. Ten nie wyklucza, że regulacja unijnego rynku energii odbije się na cenach gazu.