Najnowsze

Najnowsze

Przedstawiciele 32 związków zawodowych i kierownictwa Poczty Polskiej osiągnęli w poniedziałek porozumienie w sprawach płacowych. Podwyżka ma wynieść 400 zł na jeden etat od 1 sierpnia, dodatkowo na jeden etat ma przypaść jednorazowo 400 zł w formie bonu, wypłaconego do końca roku.

Około 30 osób demonstrowało w poniedziałek przed ministerstwem sprawiedliwości. Domagają się oni m.in. informacji na temat śledztwa w sprawie łamania praw pracowników zatrudnionych w sieci sklepów Biedronka. W ich wyniku doszło m. in. do trzech przypadków śmiertelnych na terenie sklepów.

Zanim Polskę i Litwę połączy most energetyczny, minie co najmniej dziesięć lat. Obu stronom z coraz większym trudem udaje się porozumieć - pisze wpływowy litewski tygodnik "Veidas".

Najbardziej zadowoleni z pracy są... państwowi urzędnicy - najmniej osoby zajmujące się rolnictwem, łowiectwem, leśnictwem oraz rybactwem - wynika z opublikowanych w poniedziałek wyników badań TNS OBOP.

Uwaga na fałszywe wiadomości o wygranych aukcjach! Dwóch oszustów podając się za ich organizatorów wysyłało e-meile z gratulacjami i numerem konta. Kosztem nieuważnych internautów doładowywali sobie karty pre-paid. Mężczyźni są już w rękach policji.

Podczas szczytu energetycznego polityka dominowała nad gospodarką, a prezydent Polski na różne sposoby demonstrował swoją rolę regionalnego lidera - piszą rosyjskie gazety po zakończonym niedawno w Kijowie spotkaniu.

Podatek liniowy z ulgą prorodzinną w 2011 roku? Minister Finansów Jacek Rostowski zapowiedział na spotkaniu z przedsiębiorcami, że dopiero za 3,5 roku zamierza wprowadzić poważne zmiany w podatkach dochodowych.

Olej napędowy na stacjach benzynowych jest droższy od benzyny średnio o 10 gr. Jak zapewniają eksperci, to się szybko nie zmieni - pisze "Dziennik". Ale cena benzyny też cały czas rośnie i już w lecie może przekroczyć 5 zł.

To mit, że Niemcy, Francuzi czy Anglicy nie lubią polskich imigrantów - wynika z międzynarodowego badania zleconego przez "Gazetę Wyborczą". Jest wręcz przeciwnie - przeważa opinia, że Polacy mają dobry wpływ na sytuację w kraju.

Aby przyciągnąć klientów, firmy gotowe są sprzedać polisę autocasco nawet za sumę, którą zaproponuje właściciel samochodu. Płacimy mniej, ale możemy dostać mniejsze odszkodowanie - ostrzega "Rzeczpospolita".

- Reforma KRUS będzie korzystna dla rolników - ocenia wicepremier Waldemar Pawlak. Rządowy projekt przewiduje dwustopniową składkę ubezpieczeniową: naliczaną od dochodów oraz od wielkości gospodarstwa.

Plan PO zakłada oddłużenie szpitali i zabezpieczenie ich przed "odrastaniem" długów. Ma w tym pomóc przekształcenie ich w spółki. Związkowcy nie chcą szpitali - spółek i straszą "zagrożeniem bezpieczeństwa obywateli" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rolnicy będą płacić dwie składki na KRUS: podstawową, uzależnioną od wielkości gospodarstwa i uzupełniającą, zależną od dochodu - takie zmiany zawiera projekt ustawy, o którym donosi "Rzeczpospolita". Według gazety, projektem ma w przyszłym tygodniu zająć się rząd.

Długi weekend to dla wielu z nas świetna okazja, żeby wydać zarobione pieniądze. W naszym materiale o tym, jakie mechanizmy rządzą naszą skłonnością do zakupów i jakie przełożenie ma to na gospodarkę.

Majowy raport Głównego Urzędu Statystycznego o stanie polskiej gospodarki przedstawia się względnie optymistycznie. W handlu i budownictwie - lepiej, w przemyśle zaś niewiele gorzej.

W ostatnich miesiącach Ryszard Krauze wycofał z giełdy 1,1 miliarda złotych. Biznesmen zaprzecza, jakoby rezygnował z interesów w Polsce. Jednak nie mówi, po co mu te pieniądze.

Jaki wpływ długie majowe weekendy mają na polską gospodarkę? Duży, a co gorsza negatywny - pisze "Gazeta Prawna" i wylicza, że dodatkowe wolne dni w tym miesiącu zmniejszają wartość PKB o 13 miliardów złotych.

Zamieszkałeś zagranicą? Polska renta z ZUS-unadal musi trafiać na twoje konto. Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu zakwestionował polskie przepisy pozwalające ZUS-owi na zawieszanie wypłat niektórych świadczeń Polakom mieszkającym za granicą.

Cena ropy zaczęła galopować. W ciągu ostatniej doby surowiec zdrożał o 4,7 proc. i osiągną rekordowy w historii poziom 135,04 dol. za baryłkę. Coraz częściej słychać głosy niepokoju o skutki paliwowej hossy dla całej światowej gospodarki.

500 miejscowości z internetem w każdym domu. Tyle wsi można by bezprzewodowo podłączyć do sieci za pół miliarda złotych. Takie inwestycje może niedługo zacząć Telekomunikacja Polska. Ale nie z dobrego serca - dostała ultimatum od Urzędu Komunikacji Elektronicznej: albo zapłaci kary na blisko pół miliarda złotych, albo zacznie inwestycje na terenach wiejskich. Trudny wybór...