49 milionów niedożywionych Amerykanów

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
sxc.huW ubiegłym roku nie dojadało "jedynie" 36 mln. Amerykanów

- Ponad 49 mln osób w Stanach Zjednoczonych, które stanowią 14 proc. łącznej liczby gospodarstw domowych, miało w zeszłym roku trudności ze zdobyciem wystarczającej ilości pożywienia - poinformował w poniedziałek amerykański Departament Rolnictwa.

Jest to najwyższy tego rodzaju wskaźnik od 14 lat. Widać drastyczne pogorszenie sytuacji w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy nie dojadało 36,2 mln Amerykanów, a ok. 1/3 z nich od czasu do czasu była głodna.

36 mln osób ratuje się bonami

Liczba Amerykanów korzystających z pomocy w formie specjalnych bonów żywnościowych wzrasta systematycznie od 8 miesięcy. W sierpniu br. po raz pierwszy przekroczyła poziom 36 mln osób.

- Te liczby są gorsze niż się powszechnie uważa. Wszyscy wiemy, że mamy najgorsze załamanie gospodarcze od czasu Wielkiego Kryzysu - powiedział Jim Weill z organizacji pozarządowej Food Research and Action Center, która walczy z niedożywieniem.

David Beckmann z innej organizacji Bread for the World (Chleb dla świata) powiedział bez ogródek, że "recesja pogłębiła problem głodu i spowodowała, że stał się on bardziej widoczny".

Prezydent Barack Obama określił te dane jako "niepokojące" i zapowiedział działania mające na celu przeciwdziałanie narastającemu zjawisku niedożywienia.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu