312,5 zł na akcję

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24PZU coraz bliżej giełdy

Miało być najmniej 292 zł na akcję. Jest 312,50 zł. O takiej cenie maksymalnej w ofercie publicznej poinformowała w poniedziałek spółka PZU, której giełdowy debiut zapowiedziano na około 14 maja.

Taka cena maksymalna oznacza, że wartość IPO tej spółki wyniesie ok. 8,068 mln zł brutto.

Oferujący - Dom Maklerski PKO BP - podał z kolei w komunikacie zasady zapisów na akcje. "Każdy Inwestor Indywidualny może złożyć tylko jeden zapis na akcje; Minimalna wielkość zapisu to 3 akcje, maksymalna to 30 akcji. (...) Zapis składany jest po cenie 312,50 PLN" - czytamy na stronie internetowej DM.

Treść prospektu emisyjnego KNF zatwierdziła 13 kwietnia. "Prospekt obejmuje papiery wartościowe serii A i B w liczbie 86 mln 352 tys. 300, ale oferta publiczna ma objąć do 25 mln 819 tys. 337 akcji serii A i B" - poinformowano wtedy.

Ruszają zapisy

Zapisy na akcje PZU w transzy inwestorów detalicznych w ofercie - obejmującej w sumie do 29,9 proc. kapitału tej spółki - rozpoczną się we wtorek, 20 kwietnia. W dniach 20-28 kwietnia odbędą się zapisy na akcje wśród inwestorów indywidualnych. Od 20 do 26 kwietnia zaplanowano zapisy wśród osób uprawnionych.

Inwestorzy indywidualni oraz osoby uprawnione (m.in. agenci PZU, pracownicy spółek z grupy, którzy nie byli uprawnieni do objęcia akcji bezpłatnych) będą mogli złożyć zapisy na maksymalnie 6 mln akcji.

Ponadto każda uprawniona osoba będzie mogła złożyć zapis dodatkowo na max. 50 akcji, objętych 3-letnim lock-upem.

Inwestorzy indywidualni, którzy nabędą akcje spółki i nie sprzedadzą ich przez rok od dnia debiutu na GPW, otrzymają zniżkę wysokości 100 zł na zakup produktów spółki.

555 spotkań na trzech kontynentach

W poniedziałek zarząd PZU rozpoczął budowę księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. W planach jest 555 spotkań na trzech kontynentach.

Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych potrwa od 20 do 29 kwietnia. Po jej zakończeniu 29 kwietnia zostanie ogłoszona ostateczna cena oferty i zostanie dokonany podział oferowanych akcji na transze.

W dniach 30 kwietnia - 5 maja odbędą się zapisy wśród inwestorów instytucjonalnych. A na 6 maja zaplanowano ich przydział. Debiut przewidywany jest na 14 maja.

Źródło: ISB, bankier.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24