31 chce być w zarządzie TVP

Najnowsze

TVN24\ArchiwumNowy zarząd TVP będzie władał telewizją publiczną jedynie przez kilka miesięcy

Walka o Telewizję Polską znowu w pełni. Aż 31 osób wystartowało w konkursie na członków zarządu TVP. Rada Nadzorcza nie chce zdradzić ich nazwisk, ale według nieoficjalnych informacji prasowych, wielu kandydatów to byli dyrektorzy, członkowie zarządu lub Rady Nadzorczej telewizji. Nowy zarząd powołany zostanie pod koniec listopada.

O godz. 17 członkowie Rady nadzorczej TVP otworzyli koperty ze zgłoszeniami kandydatów. Nie mogą jednak podać ich do publicznej wiadomości, ze względu na opinie prawne wskazujące, że naruszałoby to ustawę o ochronie danych osobowych.

Na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej - 3 listopada - ustalone zostaną zasady i harmonogram dalszego postępowania kwalifikacyjnego - poinformował w komunikacie Zespół Rzecznika Prasowego TVP SA.

Najpóźniej do końca listopada poznamy nowy zarząd TVP Bogusław Piwowar, szef Rady Nadzorczej

Najbardziej zmienna kadencja

Aktualny przewodniczący RN Bogusław Piwowar mówił w czwartek, że do końca przyszłego tygodnia miałyby się zakończyć rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. - Najpóźniej do końca listopada poznamy nowy zarząd TVP - twierdził Piwowar.

Kadencja zarządu TVP trwa cztery lata, jednak władze wyłonione w obecnym konkursie będą zarządzać telewizją jedynie przez najbliższych kilka miesięcy. Nowy zarząd ma bowiem dokończyć kadencję zapoczątkowaną w kwietniu 2006 r. przez Jana Dworaka. W czasie tej kadencji fotel prezesa lub p.o. prezesa TVP zajmowali: Bronisław Wildstein, Andrzej Urbański, Piotr Farfał, a obecnie Bogusław Szwedo. Kadencja tego zarządu wygaśnie w połowie 2010 roku.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24\Archiwum