1,8 mln Toyot do naprawy

Najnowsze

Aktualizacja:

1,8 mln swoich samochodów naprawi w Europie Toyota. Reperacje są konieczne, bo - jak się okazało - także w sprzedawanych na Starym Kontynencie pojazdach tej firmy zacina się pedał gazu.

Naprawy będą dotyczyć najpopularniejszego modelu - Toyoty Yaris, a także Corolli, RAV4, Aygo, iQ, Auris, Verso i Avensis.

Naprawią osiem milionów aut

W tym tygodniu Toyota wstrzymała w Ameryce Północnej sprzedaż i produkcję ośmiu modeli, w tym popularnego tam Camry. Toyoty z zacinającym się pedałem gazu będą musiały być naprawione również w Chinach.

Jak pisze agencja Reutera, w sumie liczba samochodów, które Toyota będzie musiała zreperować, może osiągnąć nawet osiem milionów. Liczba ta jest większa, niż ilość sprzedanych przez firmę egzemplarzy w 2009 roku.

Producentem podzespołu z wadliwym pedałem gazu jest poddostawca Toyoty, firma CTS z siedzibą w Elkhart w amerykańskim stanie Indiana. CTS dostarcza też takie podzespoły innym firmom motoryzacyjnym, takim jak Honda, Mitsubishi, Nissan i Ford, ale twierdzi, że wada wystąpiła tylko w przypadku Toyoty.

Honda też naprawia

Toyota nie jest jedyną marką, która zapowiedziała naprawę samochodów. Podobną akcję zapowiedziała Honda. Chodzi o auta, w których wykryto wadę mechanizmu otwierania okien.

Naprawa dotyczy 646 tysięcy pojazdów i obejmuje modele Fit/Jazz i City. Z tej liczby 140 tysięcy samochodów jeździ po drogach Stanów Zjednoczonych

Źródło: PAP