1,6 mln aut BMW do naprawy. Możliwy problem z poduszką powietrzną

Najnowsze

ShutterstockW ubiegłym roku BMW wezwało do naprawy w USA 42 tys. pojazdów

BMW wzywa właścicieli jego aut serii 3 do serwisów. Powodem jest możliwa usterka systemu poduszek powietrznych. Problem dotyczy ponad 1,6 mln samochodów niemieckiego koncernu.

Chodzi o pojazdy modelu E46 wyprodukowane między majem 1999 roku i sierpniem 2006. Ich przeglądy mają dotyczyć generatorów gazu w poduszkach powietrznych przed przednimi fotelami dla pasażerów. Według niemieckiego koncernu te generatory mogą w rzadkich przypadkach pękać.

Kolejna wpadka firmy

Jak pisze CNN Money, wymienione mają zostać poduszki powietrzne japońskiej firmy Takata. Usterki podzespołów tej firmy dotknęły w ciągu ubiegłych pięciu lat ponad 12 mln samochodów - również marek Honda, Toyota, Nissan, Mazda, Subaru, Mitsubishi, Ford i Chrysler.

Jak oświadczył rzecznik BMW Dave Buchko, choć koncern nadal uczestniczy w regionalnym wezwaniu właścicieli aut do serwisów zarządzonym przez nadzór bezpieczeństwa transportu USA, to postanowił rozszerzyć je na wszystkie wyprodukowane w latach 2000-2006 samochody, potencjalnie zagrożone tą usterką. Trafiły one m.in do USA (574 tys.), Niemiec (450 tys.) i w Wielkiej Brytanii (189 tys.). - Traktując to jako przedsięwzięcie prewencyjne uważamy, że jest teraz rzeczą właściwą wezwać je wszystkie do warsztatów i wymienić w nich poduszkę powietrzną po stronie pasażera - powiedział Buchko.

W ubiegłym roku BMW wezwał do naprawy w Stanach Zjednoczonych 42 tys. pojazdów.

Autor: rf / Źródło: CNN Money, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock