158 paczek na sekundę

Najnowsze

Aktualizacja:
amazon.com158 zamówień na sekundę

Największy na świecie sklep internetowy Amazon.com pochwalił się swoim tegorocznym wynikiem: 29 listopada, w najgorętszym dniu przedświątecznych zakupów, klienci składali 158 zamówień w każdej sekundzie doby. Najlepiej sprzedającym się towarem w historii firmy okazuje się najnowsze wydanie elektronicznego czytnika książek Kindle.

W przedostatni dzień listopada z całego świata zebrano 13,7 miliona zamówień, co jest nowym rekordem Amazona.

Gigant podał, że trzecia generacja czytnika e-booków Kindle wyprzedziła już poprzedni towar wszech czasów, czyli siódmą część sagi o Harrym Potterze ("Harry Potter and the Death Hallows").

Firma nie zdradza liczby sprzedanych egzemplarzy Kindle, ale agencja Bloomberga powołując się na dwa źródła twierdzi, że Amazon jest na dobrej drodze, by w tym roku sprzedać 8 milionów sztuk czytnika.

Jak podano, w Boże Narodzenie było dniem, w którym jak dotąd najwięcej osób włączyło swoje nowe czytniki po raz pierwszy, ściągając aplikacje i książki z witryny Amazona. Przebojem tego dnia była książka "The Girl with the Dragon Tattoo".

Firma cieszy się też, że nabywcami Kindle są często osoby już posiadające tablet w rodzaju iPada. Tacy klienci używają tabletu do gier, oglądania filmów czy surfowania w Sieci, zaś czytnika - do czytania e-booków. Amazon podkreśla przy tym zalety czytnika: małą wagę, długą pracę bez ładowania akumulatora, oraz wysoki kontrast obrazu, który wygląda jak druk na papierze.

Źródło: usatoday.com

Źródło zdjęcia głównego: amazon.com