1,5 mln dolarów odszkodowania za "dziewuszki" i "wielką tłustą mamę"

Najnowsze

TVN24979 tys. dolarów zostanie wypłacone z tytułu odszkodowania za straty moralne, a 471 tys. z tytułu zaległych wynagrodzeń

16 byłych pracownic call center banku JP Morgan Chase & Co w Columbus w Ohio (USA) otrzymają łącznie 1,5 mln dolarów od pracodawcy. Powód – dyskryminacja.

Zatrudnione kobiety nazywane były przez nadzorującego je mężczyznę "dziewuszkami", a jedną z nich, ciężarną Aimee Doneyhue, nazywał "Big Fat Mama" ("wielka tłusta mamuśka"). Co więcej, załatwienie spraw dotyczących np. kredytów hipotecznych, a więc tych, od których pracownicy otrzymywali największą prowizję, przełożony zlecał mężczyznom. Kiedy pracownice złożyły skargę do odpowiedniej komórki w firmie, zostały wyśmiane.

- W pełni zgadzam się, że takie zachowanie nie powinno być tolerowane - powiedział rzecznik banku Jason Lobo podkreślając, że te zdarzenia miały miejsce sześć lat temu.

Szkolenia na temat dyskryminacji

Kobiety, które wniosły pozew, nie pracują już w call center. 979 tys dolarów zostało im wypłacone z tytułu odszkodowania za straty moralne, a 471 tys. z tytułu zaległych wynagrodzeń.

Bank po przegraniu sprawy wprowadził menedżerom w call center dwugodzinne szkolenia na temat dyskryminacji w miejscu pracy.

To kolejne odszkodowania wypłacone przez JP Morgan. Wcześniej bank wypłaci 1,7 mld dolarów ofiarom oszustw Bernarda Madoffa.

JP Morgan wypłaci 1,7 mld dolarów ofiarom oszustw Bernarda Madoffa.TVN24 BiS

Autor: Klim/kwoj / Źródło: Marketwatch.com

Źródło zdjęcia głównego: TVN24