15 mld dol. zysku w rok. Oni zarobili w tym roku najwięcej

Najnowsze

WikipediaOni w tym roku zyskali najwięcej. Od lewej: Mark Zuckerberg, Sheldon Adelson i Jeff Bezos

Właściciel sieci kasyn Sheldon Adelson był osobą, której stan posiadania w mijającym roku wzrósł najbardziej - wylicza amerykański "Forbes". Jego majątek powiększył się o 15 mld dol. Niewiele mniej zarobił szef Facebooka Mark Zuckerberg.

Adelson, który stoi na czele hazardowego imperium Las Vegas Sands, w tym roku powiększył wartość netto swojego majątku aż o 68 proc. Wynosi ona obecnie 37,2 mld dol. Tak dobry wynik to przede wszystkim zasługa otwarcia kasyn w Makau i Singapurze, które okazały się ogromnym sukcesem finansowym.

Świetnie radził sobie Marck Zuckerberg. Dzięki Facebookowi jego majątek wzrósł w mijającym roku aż o 112 proc., czyli 13,6 mld dol. Teraz wart jest 25,8 mld dol.

Za jego plecami w zestawieniu "Forbesa" znalazł się inny internetowy magnat - Jeff Bezos, który kieruje największą e-księgarnią świata - Amazonem. Dzięki wzrostowi o 13,3 mld dol. (56 proc.) jego majątek jest obecnie szacowany na 36,9 mld dol.

Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują guru inwestorów Warren Buffet, spadkobiercy fortuny założyciela sieci supermarketów Wal-Mart: Christy Walton, S. Robson Walton, Alice Walton oraz Jim Walton, założyciel Google'a Larry Page i b. szef Microsoftu Bill Gates.

Autor: //bgr / Źródło: Forbes.com

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia