12 lokali McDonald's zamkniętych, w ponad stu kontrole

Najnowsze


Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi McDonald's poinformowała w piątek, że w całej Rosji zamknięto dotąd 12 jej lokali z powodu zarzutów naruszenia przepisów sanitarnych. W Rosji jest 440 barów sieci McDonald's.

Firma przekazała też, że w ponad 100 jej barach w różnych regionach Rosji są wciąż prowadzone inspekcje. "Zapoznajemy się z istotą zarzutów, aby ustalić niezbędne działania w celu szybkiego ponownego otwarcia restauracji dla naszych gości" - napisano w oświadczeniu.

"Liczne uchybienia"

Rosyjska służba ochrony konsumentów Rospotriebnadzor wyjaśniła, że w wyniku kontroli w lokalach znaleziono liczne uchybienia sanitarne. Eksperci jednak twierdzą, że powodem zawirowań wokół amerykańskiej sieci barów szybkiej obsługi są napięte relacje między Rosją a USA w związku z kryzysem na Ukrainie.

Tydzień temu wicepremier Rosji Arkadij Dworkowicz oświadczył, że Rosja nie zamierza zamykać sieci McDonald's w kraju. Jak przypomina "Kommiersant", w lipcu szefowa Rospotriebnadzoru Anna Popowa oświadczyła, że służba ochrony konsumentów "ma zastrzeżenia do jakości i bezpieczeństwa produktów całej sieci".

Autor: mn / Źródło: PAP