10 najbogatszych gości książęcych zaślubin

Najnowsze


Od rodziców Kate Middleton, przez familię Beckhamów, aż do sułtana Brunei. Amerykańska CNBC zestawiła listę 10 najbogatszych gości zbliżającego się ślubu księcia Williama i panny Middleton.

Na 10. miejscu rankingu CNBC znaleźli się rodzice Panny Młodej, czyli Michael i Carole Middleton. Ona była kiedyś stewardesą, on dyspozytorem lotów w British Airways. Obecnie są właścicielami Party Pieces, potentata na brytyjskim rynku organizacji przyjęć. Ich firma dostarcza wszystko, co może przydać się na balach, od balonów przez ciasta, aż po confetti. CNBC nie podaje wyceny ich fortuny.

9. miejsce w rankingu krezusów zaproszonych na królewskie wesele zajmuje holenderski książę Willem-Alexander. Najstarszy syn królowej Beatrix może się pochwalić majątkiem wartym 200 mln dolarów. Podczas uroczystości ma mu towarzyszyć żona, Argentynka, księżna Maxima.

Nieco więcej na koncie mają David i Victoria Beckhamowie, którzy w rankingu CNBC zajmują miejsce 8. Piłkarz i piosenkarka mają wspólnie fortunę wartą 237 mln dol. "Becks" poznał się z księciem Williamem w zeszłym roku, kiedy wspólnie promowali brytyjską kandydaturę do organizacji mundialu w 2016 r.

7. miejsce zajmuje kolejny celebryta w rankingu - sir Elton John. Fortuna piosenkarza, który był przyjacielem matki księcia Williama księżnej Diany, szacowana jest na 300 mln dol. Na ślubie John zjawi się ze swoim partnerem Davidem Furnishem.

Na liście najbogatszych nie mogło oczywiście zabraknąć miejsca dla Królowej Elżbiety II. Babcia Pana Młodego zajmuje jednak dopiero 6. miejsce z 450 mln dol. na koncie. Ta kwota nie obejmuje jednak wartości nieruchomości, które należą do rodziny królewskiej. Ich wartość szacowana jest na ponad 10 mld dol.

5. miejsce należy do sułtana Omanu Kabusa ibn-Saida. Monarcha ma majątek wart 700 mln dol. W przeszłości służył w brytyjskiej armii i uczył się w akademii Sandhurst, w której studiowali też książęta William i Harry.

Pierwszym miliarderem na liście CNBC jest numer 4., czyli książę Monako Albert. 52-letni playboy i miłośnik sportu ma fortunę wartą okrągły miliard dolarów. Co ciekawe, Albert w lipcu sam się żeni. Jego wybranką jest była pływaczka Charlene Wittstock.

Najniższe miejsce na podium należy do sir Richarda Bransona - angielskiego przedsiębiorcy, podróżnika, twórcy jednej z najlepiej rozpoznawanych marek świata - Virgin Group. Branson ma na swoim koncie 2,8 mld dol.

Drugie miejsce w rankingu CNBC zajmuje król Arabii Saudyjskiej Abdullah bin Abdulaziz Al Saud. Jego fortuna szacowana jest na 18 mld dol.

Największy majątek wśród gości królewskiego ślubu należy jednak do innego monarchy - rządzącego malutkim Brunei sułtana Hassanala Bolkiaha. Jego fortuna to ponad 20 mld dol.

Rekordowy ślub

Uroczystości ślubne Kate Middelton i księcia Williama rozpoczną się 29 kwietnia o godz. 11 czasu lokalnego (godz. 13 czasu polskiego). Brytyjski rząd przewiduje, że ponad jedna trzecia ludności świata, czyli ok. 2 mld ludzi, obejrzy w telewizji transmisję z tego wydarzenia. Poprzedni ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej obejrzał niespełna miliard widzów.

Transmisja ze ślubu księcia Williama i Kate Middleton 29 kwietnia w TVN24 i tvn24.pl

Źródło: cnbc.com