10 najbardziej zatłoczonych tras lotniczych świata

Najnowsze

ReutersAzjatyckie lotniska najbardziej zatłoczone

Trasa z Paryża do Berlina, czy może z Londynu do Nowego Jorku? Która z nich jest najbardziej zatłoczona na świecie? Jak się okazuje - żadna. Wśród 10 tras, którymi lata najwięcej pasażerów nie ma ani jednej europejskiej ani amerykańskiej.

Jak podliczył "Business Insider", najbardziej ruchliwą trasą lotniczą świata jest ta prowadząca z lotniska Gimpo w Seulu na największą wyspę Korei Południowej, czyli Czedżu.

Co roku lata między nimi 10,1 mln pasażerów. Co takiego znajduje się na wysepce, że przyciąga tak wiele osób? Odpowiedź jest prosta: rajskie plaże. To za ich sprawą Czedżu stała się stałym elementem urlopowych planów Koreańczyków.

Europy brak

Na "podium" jest także korytarz między Sapporo a Tokio, którym lata 8,2 mln pasażerów oraz trasa z Rio de Janeiro do Sao Paulo w Brazylii. W tym ostatnim przypadku linie lotnicze przewożą rocznie ok. 7,7 mln osób.

Siedem z 10 najbardziej obleganych tras lotniczych znajduje się w Azji. Po jednej w: Afryce, Australii i Ameryce Południowej. Co ciekawe, ani jeden korytarz powietrzny w Europie czy nawet między Ameryką Północną a Europą nie cieszy się taką popularnością.

Autor: rf//bgr / Źródło: Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock