TVN24 Biznes | Moto

Nowe żółte tablice przy polskich drogach

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Na rondzie pod prądDariusz/Kontakt 24
wideo 2/6
Dariusz/Kontakt 24Na rondzie pod prąd

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w kilku miejscach przy drogach szybkiego ruchu ustawiono tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed jazdą pod prąd. Jak wskazano, mają one służyć jako dodatkowe przypomnienie o obowiązującej organizacji ruchu.

Drogowcy poinformowali w komunikacie, że skorzystano z rozwiązań stosowanych w Austrii, Chorwacji, Niemczech i na Słowacji. Przy drogach ustawiono "charakterystyczne duże żółte tablice z napisem STOP Zły kierunek i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Żółte tablice przy polskich drogach

Tablice ustawiono na łącznicy węzła Głogów Południe na S3, a także na węźle Świlcza na S19. Nowe tablice pojawiły się również na autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej, gdzie zaobserwowano kierowców oczekujących na odprawę i zawracających przed granicą.

GDDKiA

GDDKiA zapowiedziała, że w najbliższym czasie takie tablice informacyjne pojawią się także między innymi na węźle Patriotów na S2 w Warszawie, na węzłach Wypędy, Paszków i Mszczonów na S8, na większości węzłów na S3 pomiędzy Szczecinem i Zieloną Górą, na obwodnicy Wałcza w ciągu S10, a także na kilku węzłach na S1 i S52 w okolicy Bielska-Białej. 

Dyrekcja wyjaśniła, że ustawione tablice informacyjne nie są znakiem drogowym, a mają służyć jako wzmocnienie obowiązującej organizacji ruchu.

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA