TVN24 Biznes | Moto

Czy wymiana opon jest dozwolona w czasie pandemii? Ministerstwo odpowiada

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
12 listopada: 22 683 nowe przypadki zakażenia koronawirusem; zmarło 275 osóbTVN24
wideo 2/3
TVN2412 listopada: 22 683 nowe przypadki zakażenia koronawirusem; zmarło 275 osób

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że wizyta w serwisach na wymianę opon jest dozwolona - wynika z odpowiedzi na wspólne pismo Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i Związku Dealerów Samochodowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 22 683 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Przekazano też informację o śmierci 275 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie w kraju od początku epidemii zakażenie potwierdzono u 641 496 osób, spośród których 9080 zmarło.

W związku z trwającą pandemią COVID-19 i wprowadzanymi nowymi ograniczeniami, pismo do resortu zdrowia skierowali przedstawiciele Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i Związku Dealerów Samochodowych.

Wymiana opon na zimowe

"Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na wspólne pismo Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i Związku Dealerów Samochodowych potwierdziło, że wizyta w serwisach na wymianę opon jest dozwolona – niezależnie od ograniczeń nałożonych przez rząd w wyniku drugiej fali pandemii koronawirusa" - czytamy w przesłanym nam komunikacie.

"Przy takich temperaturach nadszedł już czas na zamianę oponę letnich na zimowe, albo porządne całoroczne. Dziękujemy za szybką reakcję Ministra Zdrowia. Cieszymy się, że także w czasie pandemii bezpieczeństwo na drogach nie schodzi z pola widzenia rządu" - powiedział, cytowany, Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego zwrócił uwagę, że przy zachowaniu restrykcyjnych procedur w zakresie bezpieczeństwa osobistego, wymiana opon w serwisie jest równie bezpieczna, jak np. zakupy. 

Organizacje branżowe wyjaśniły, że temperaturą graniczną dla opon letnich jest 7 stopni Celsjusza. "Poniżej nich bieżnik opony letniej robi się coraz twardszy i nie zapewnia odpowiedniej przyczepności, a droga hamowania mocno się wydłuża" - wskazano w komunikacie.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości