Moto

Po Chinach czas na Europę. Gigant zapowiada nowe otwarcie

Moto

VolkswagenModel koncepcyjny Sport Coupe Concept GTE

Volkswagen zapowiada wprowadzenie na rynek nowego czterodrzwiowego modelu. Ma on być droższy niż średniej wielkości passat, ale tańszy od luksusowego sedana phaeton wycofanego ze sprzedaży w poprzednim roku - donosi Bloomberg. Wcześniej nowy model pojawił się w Chinach. VW wprowadzając na rynek nowe modele chce odzyskać dobry wizerunek po tzw. aferze spalinowej.

Zgodnie z zapowiedziami rzecznika koncernu, nowe dziecko VW pojawi się na rynku w przyszłym roku. Model będzie inspirowany modelem koncepcyjnym Sport Coupe Concept GTE, który został zaprezentowany na motoshow w Genewie w 2015 roku. Będzie skierowany głównie do klientów w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Wcześniej tego lata w Chinach pojawiła się także limuzyna phideon. Luksusowy model kosztuje ok. 50 tys. dolarów i jest produkowany specjalnie na tamtejszy rynek.

VW wprowadzając na rynek nowe modele chce odzyskać dobry wizerunek po największej aferze w historii motoryzacji i przyciągnąć nowych nabywców na swoje ekskluzywne modele - wskazuje Bloomberg.

Afera spalinowa

Przypomnijmy, że w następstwie dochodzenia podległej rządowi USA Agencji Ochrony Środowiska (EPA) Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 roku do zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować wyniki pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników Diesla.

Na czym polegała manipulacja Volkswagena? Zobacz materiał TVN24 BiS (24.09.2015):

Na czym polegała manipulacja Volkswagena?
Na czym polegała manipulacja Volkswagena?TVN24 Biznes i Świat

Autor: mb/gry / Źródło: Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Volkswagen

Pozostałe wiadomości