Legendarny "ogórek" wróci w wersji elektrycznej

[object Object]
Plusy i minusy aut elektrycznychtvn24bis.pl
wideo 2/3

Niemiecki koncern Volkswagen potwierdził, że rozpoczyna produkcję elektrycznego mikrobusa, który ma być następcą legendarnego modelu T1, zwanego potocznie "ogórkiem". Pojazd trafi do sprzedaży w 2022 roku.

Nowy model jest produkcyjną wersją koncepcyjnego samochodu Volkswagena o nazwie ID Buzz, który po raz pierwszy został zaprezentowany w styczniu bieżącego roku na targach motoryzacyjnych w Detroit. Koncern poinformował w komunikacie, że auto ma być dostępne w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach od 2022 roku.

- Dla mnie ID Buzz to najpiękniejszy i najbardziej ekscytujący elektryczny samochód na świecie - powiedział dr Herbert Diess, prezes zarządu Volkswagena.

Następca legendy

ID Buzz, który pomieści osiem osób, to nowe wcielenie T1, który zadebiutował w 1950 roku. Do dziś jest to jeden z najlepiej rozpoznawalnych modeli wyprodukowanych przez firmę z Wolfsburga i pojazd, który stał się ikoną hippisowskiej kultury lat 60.

"Ogórek" dysponował silnikiem o mocy 30 KM, natomiast w nowej wersji kierowca ma do dyspozycji 369 KM łącznej mocy. Akumulatory ukryte są w podłodze.

Pojazd na osiągnięcie 100 km/h potrzebować będzie zaledwie 5 sekund, a jego prędkość maksymalna jest ograniczona do 160 km/h. Zasięg wynosi maksymalnie 600 km. Ładowanie prądem o mocy 150 kW do poziomu 80 proc. pojemności akumulatorów trwa około 30 minut.

Cena pojazdu na razie nie jest znana.

Autor: tol/ms / Źródło: Tech Crunch, Fortune

Źródło zdjęcia głównego: volkswagen-media-services.com

Pozostałe wiadomości