TVN24 Biznes | Moto

Volkswagen Financial Services promuje bezpieczną mobilność

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
red.
Źródło:
TVN24 Biznes
mat. prasowe

Bezpieczna mobilność jest jednym z najważniejszych aspektów ruchu drogowego. To również priorytet dla Volkswagen Financial Services – marki finansowej koncernu Volkswagen. 

Artykuł sponsorowany

Działania Volkswagen Financial Services idą w parze z aktywnością Volkswagen Financial Services STORE, czyli warszawskiego salonu sprzedaży samochodów używanych, przeznaczonego dla odbiorców indywidualnych i osób prowadzących małą działalność gospodarczą. Osób zainteresowanych nabyciem bezpiecznego, sprawdzonego samochodu używanego. Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy specjaliści z obu firm nagrali film, w którym mówią o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Złote zasady

– Po pierwsze pamiętajmy o zapinaniu pasów oraz o tym, aby dostosować prędkość do warunków atmosferycznych panujących na drodze. Jedną z najważniejszych zasad bezpiecznego kierowcy jest prawidłowa pozycja za kierownicą oraz to, żeby osoba siadająca za kółko była wypoczęta i mogła w pełni skupić się na drodze. Kierowca powinien pamiętać, aby odpowiednio ustawić trzy lusterka – radzą w swoim materiale filmowym pracownicy salonu Volkswagen Financial Services STORE.

mat. prasowe

Powyższe wskazówki wpisują się koncepcję 10 Złotych Zasad Bezpiecznej Jazdy, opracowanych przez Międzynarodową Federację Samochodową FIA w 2011 roku. Duży nacisk położono na działania prewencyjne, obejmujące poprawę umiejętności i zachowań kierowców oraz wzrost ich bezpieczeństwa na drodze. Wspomniane zasady brzmią następująco:

1. Zapinam pasy 2. Przestrzegam przepisów ruchu drogowego 3. Jeżdżę z dozwoloną prędkością 4. Sprawdzam opony 5. Prowadzę tylko na trzeźwo 6. Chronię dzieci 7. Jestem uważny 8. Przerywam podróż, gdy jestem zmęczony 9. Jeżdżę w kasku (z myślą o motocyklistach i rowerzystach) 10. Jestem uprzejmy

Premia od InMobi

Zasady te znajdują odbicie w działaniach na rzecz bezpiecznej mobilności, realizowanych przez Volkswagen Financial Services. Firma postanowiła nagradzać kierowców, którzy przestrzegają zasad ruchu drogowego i stosują dobre praktyki. Oferowana przez VWFS polisa ubezpieczeniowa InMobi premiuje bezpieczną jazdę z włączoną aplikacją w smartfonie.

– InMobi powstało po to, aby poprawiać bezpieczeństwo na drogach. Działanie jest proste: gdy włączymy aplikację, monitoruje ona nasz styl kierowania pojazdem i przyznaje punkty za płynną i bezpieczną jazdę. Im wyższe dostaniemy oceny, tym lepiej. Najlepszych kierowców nagradzamy zniżką na ubezpieczenia komunikacyjne. W ten sposób nie tylko edukujemy, ale także wyrabiamy dobre nawyki wśród użytkowników aut – mówi Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services.

Bezpieczna i świadoma jazda

Warto w tym miejscu również zauważyć, że Grupa Volkswagen zawsze dokłada starań, aby w modelach swoich marek wprowadzanych na rynek poszerzać ofertę systemów poprawiających bezpieczeństwo i wspierających kierowcę. Kilka przykładów z bogatej palety: asystent zmiany pasa ruchu lub jego utrzymania, aktywny tempomat z automatyczną regulacją prędkości, system obserwacji otoczenia, ochrony pasażerów i kierowcy, dynamicznej regulacji świateł czy automatycznego hamowania po kolizji lub wypadku. Zakup samochodu z takimi systemami wcale nie musi oznaczać dużego obciążenia dla portfela. Dzięki rozwiązaniom finansowym ułatwiającym zakup samochodów – takich jak kredyt niskich rat, w którym nie trzeba spłacać całej ceny pojazdu, a tylko utratę wartości w okresie użytkowania – takie auta są łatwiej dostępne.

Gdy już dojdzie do wypadku na drodze, powinniśmy mieć świadomość, jak należy się zachować. – Słysząc dźwięk syren alarmowych, od razu twórzmy na środku jezdni korytarz życia, dajmy uprzywilejowanemu pojazdowi przejechać jak najszybciej i jak najbezpieczniej – apeluje Mikołaj "Miko" Marczyk, rajdowy mistrz Polski, ekspert Volkswagen Financial Services. Podpisujemy się pod tymi słowami!

Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości