Ponad pół miliona zamówień na elektryczne samochody dla ludu

[object Object]
Tesla Model S bije rekord w wyścigu Pikes PeakFacebook - GO PUCK
wideo 2/4

Ponad 500 tys. zamówień, w większości z USA, zebrał dotąd producent aut elektrycznych Tesla na Model 3 - ogłosił szef firmy Elon Musk w piątek w fabryce Tesli w Kalifornii, podczas przekazania pierwszych 30 wyprodukowanych egzemplarzy ich właścicielom. Ta seria odgrywa kluczową rolę dla przyszłości spółki - z ceną na poziomie 35 tys. dolarów ma ona pomóc producentowi aut elektrycznych wyjść z niszowego sektora samochodów luksusowych.

Rozwój modelu

Tesla nie starała się o pozyskanie większej liczby zamówień, bo nie miałoby to sensu przy rozwijanych dopiero mocach produkcyjnych - wyjaśnił Musk. Jak poinformował, w sierpniu br. Tesla planuje wyprodukować 100 egzemplarzy Modelu 3, a do grudnia zamierza osiągnąć produkcję na poziomie 20 tys. egzemplarzy miesięcznie. Jak zauważa dpa, oznacza to, że wiele osób z pierwszej listy zamawiających własny Model 3 otrzyma dopiero w przyszłym roku.

Kluczowy dla przyszłości

Model 3 odgrywa kluczową rolę dla przyszłości Tesli - z ceną na poziomie 35 tys. dolarów ma ona pomóc producentowi aut elektrycznych wyjść z niszowego sektora samochodów luksusowych. W segmencie bardziej przystępnych cenowo aut musi się jednak liczyć z ogromną konkurencją ze strony wielkich koncernów motoryzacyjnych - pisze dpa. Tesla chce przejść z produkcji na poziomie ok. 84 tys. samochodów w ubiegłym roku do 500 tys. wyprodukowanych egzemplarzy w 2018 roku i miliona egzemplarzy w 2020 roku.

Autor: msz/gry / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości