Mocne odbicie Tesli. Musk ma nowego inwestora i doradcę

Moto

TVN24 BiSTen samochód przyspiesza na świecie

Amerykańskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne osiągnęło rekord w produkcji osobowych samochodów elektrycznych. W ciągu pierwszych trzech miesięcy wzrost wynosi 70 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Koncern miliardera Elona Muska dostarczył ponad 25 tys. egzemplarzy aut.

W pierwszym kwartale Tesla sprzedała 13 450 Modeli S i 11 550 Modeli X - podała firma.

Nowy Model 3

Tesla zapowiada wprowadzenie nowego produktu na rynek. W pełni elektrycznego sedana, nowego Modelu 3. Określa go jako najbardziej dostępny cenowo, trafiającego do odbiorcy o umiarkowanych wymaganiach, klienta z przeciętnym portfelem.

W Stanach Zjednoczonych cena rynkowa samochodu określona jest na 35 tys. dolarów. To oznacza, że nowy model będzie tańszy od obecnych: Modelu X, SUV, Modelu S, których ceny zaczynają się od 70 tys. dol.

W ubiegłym tygodniu chiński holding Tencent, kupił 5 proc. udziałów firmy za prawie 1,8 mld dolarów.

Jak ocenia BBC, to może stać się "czynnikiem pobudzającym" inwestycje firmy, nastawiając je głównie na wzrost produkcji.

Sam Musk napisał na Twiterze, że wita nowego udziałowca jako "inwestora" i "doradcę". W kolejnym wpisie dodał, że Tesla ma obecnie bardzo mało zamówień na Model 3 z chińskiego rynku.

Autor: kp/ms / Źródło: BBC, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Tesla