TVN24 Biznes | Moto

Tesla wycofuje ponad 7 tysięcy samochodów. Usterka poduszek powietrznych

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb/ams
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes

Tesla wycofuje 7600 samochodów w Stanach Zjednoczonych, ponieważ poduszka powietrzna kierowcy może się rozerwać podczas wystrzału - poinformował w czwartek amerykański urząd bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA). Uszkodzona poduszka może nie chronić odpowiednio pasażerów.

„Poduszka powietrzna kierowcy może rozerwać się podczas uruchamiania. Rozdarta poduszka powietrzna może nie chronić odpowiednio pasażera w wypadku, zwiększając ryzyko obrażeń” – stwierdzono w dokumencie.

Kampania naprawcza dotyczy niektórych aut Model X i Model S, wyprodukowanych w 2021 roku. Informacje w tej sprawie mają zostać wysłane do właścicieli pojazdów do 7 stycznia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Tesla pod lupą NHTSA

To kolejne wycofania w ostatnich miesiącach. Amerykański producent samochodów informował na początku czerwca br., że wycofuje 5974 pojazdy, ponieważ śruby zacisków hamulcowych mogły się obluzować, co może z kolei doprowadzić do utraty ciśnienia w oponach. Wycofanie obejęło niektóre pojazdy Model 3 z lat 2019-2021 i Model Y z lat 2020-2021. Wycofanie obejęło niektóre pojazdy Model 3 z lat 2019-2021 i Model Y z lat 2020-2021.

W połowie sierpnia br. informowaliśmy, że Tesla znalazła się pod lupą NHTSA. Organ wszczął dochodzenie po serii wypadków z udziałem samochodów wyprodukowanych przez firmę Elona Muska. Urząd informował, że od stycznia 2018 roku zidentyfikował 11 wypadków z udziałem pojazdów Tesli z włączonym autopilotem lub programem Traffic Aware Cruise Control.

Elon Musk sprzedaje akcje

6 listopada dyrektor generalny Tesli Elon Musk zadeklarował na Twitterze, że sprzeda 10 procent, czyli około 17 milionów posiadanych akcji producenta samochodów elektrycznych, jeśli użytkownicy serwisu poprą ten ruch. Za sprzedażą akcji ostatecznie opowiedziało się 57,9 proc. osób, które wzięły udział w sondzie utworzonej przez miliardera.

Dyrektor generalny Tesli przeszedł do realizacji zobowiązania. W ciągu ostatnich kilku dni Musk sprzedał około 8,2 miliona akcji Tesli za około 8,8 miliarda dolarów.

Spółka Tesla zakończyła środowe notowania ze wzrostem o 3,25 procent. Za jedną akcję trzeba zapłacić 1089 dolarów. Czwartkowa sesja na amerykańskiej giełdzie rozpocznie się o godz. 15.30 czasu polskiego.

Autor:mb/ams

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Zigres / Shutterstock

Pozostałe wiadomości