Tesla obniża cenę Modelu X

Moto

teslamotors.comTesla Model X

Tesla obniża cenę podstawowej wersji Modelu X 60D w reakcji na rozminięcie się z zakładanym planem sprzedażowym. To już drugi raz w tym roku, kiedy prognozy nie spinają się z faktyczną wielkością sprzedaży ich aut.

Tesla Model X w najtańszej wersji 60D, używa tego samego mechanizmu ograniczającego kilometraż, co Model S w odmianie 60D.

Najniższa wersja ma ten sam zestaw akumulatorów, co mocniejsza z oznaczeniem 75D. Tesla celowo ogranicza pojemność baterii rezerwując mocniejsze dla tych, którzy są gotowi zapłacić więcej.

Podczas gdy model z oznaczeniem 75D robi do 439 km na jednym ładowaniu, tańsza wersja przejedzie do 320. Jednocześnie przyspieszenie od zera do setki pozostaje na tym samym poziomie dla obydwu odmian i zajmuje im 6,2 sekundy. Prędkość maksymalna jednego i drugiego modelu to 210 km/h.

Cena Tesli

Cena słabszego modelu ma oscylować w granicach 300 tys. złotych. Podstawowa wersja mocniejszego zaczyna się w okolicach 320 tys. zł. Jedynym usprawiedliwieniem dla różnicy w cenie jest różnica w zasięgu na jednym ładowaniu.

Obydwa auta pozostają napędzane wszystkimi czterema kołami, mają po dwa silniki elektryczne i są tak samo wyposażone.

Co ciekawe, inny kilometraż wynika wyłącznie z oprogramowania, podczas gdy cały osprzęt zainstalowany w obydwu odmianach jest identyczny.

Dostawy obydwu modeli do Europy mają ruszyć na początku roku 2017.

Tesla Model S bije rekord w wyścigu Pikes PeakFacebook - GO PUCK

Autor: Jakub Tomaszewski//km / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: teslamotors.com