TVN24 Biznes | Moto

Tesla czasowo zamyka fabrykę trzy miesiące po uruchomieniu

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Zakaz aut spalinowych? Dziennikarz TVN Turbo komentuje
Zakaz aut spalinowych? Dziennikarz TVN Turbo komentuje TVN24
wideo 2/6
TVN24Nowe przepisy dotyczące aut spalinowych. Dziennikarz TVN Turbo komentuje

Fabryka Tesli w podberlińskim Gruenheide zostanie czasowo zamknięta, by wprowadzić niezbędne zmiany. Zakład realizował jedynie około 10 procent planu produkcji, między innymi przez złą organizację pracy i niedobór pracowników - przekazał portal dziennika "Bild". Fabryka została uruchomiona trzy miesiące temu.

Tesla zakładała, że rocznie w zakładach w Gruenheide (Brandenburgia) powstawać będzie 500 tys. samochodów elektrycznych (model Y). Jednak gigantycznej fabryce udawało się do tej pory zrealizować jedynie 10 proc. planu. Dodatkowo wiele z wyprodukowanych egzemplarzy aut wymaga poprawek z powodu fabrycznych usterek.

Tesla czasowo zamyka fabrykę

Z tych względów na początku lipca Tesla zawiesiła pracę na dwa tygodnie, a przestój ten ma być wykorzystany na wprowadzenie zmian i usprawnienie procesów produkcyjnych.

Tesla cały czas nie rozpoczęła jeszcze produkcji układów napędowych, do czego przygotowano jedną z hal. Do tej pory elementy te były dostarczane z Chin, a produkcja w Szanghaju została zawieszona wiosną z powodu lockdownu. W efekcie Tesla sprzedała w drugim kwartale bieżącego roku o 17 proc. mniej modeli 3 i Y, niż planowała.

Jak podkreśla "Bild", największym problemem pozostaje rekrutacja pracowników, która przebiega zbyt wolno. Do końcu roku pracę w zakładach powinno znaleźć 9 tys. osób, na razie jest ich dopiero ok. 4,5 tys.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości