TVN24 Biznes | Moto

Zmiany dla kierowców. Nowe przepisy w sprawie tablic rejestracyjnych

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Zmiana zasad ws. tablic rejestracyjnych
Zmiana zasad ws. tablic rejestracyjnychTVN24
wideo 2/6
TVN24Zmiana zasad ws. tablic rejestracyjnych

Właściciele samochodów będą mogli zachować dotychczasowe tablice rejestracyjne w przypadku zakupu używanego pojazdu. Przewiduje to rozporządzenie ministra infrastruktury, które opublikowano w Dzienniku Ustaw. Zmiany wejdą w życie w poniedziałek, 31 stycznia.

Chodzi o rozporządzenie ministra infrastruktury zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. "Wniosek o zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego, (...), może być złożony na wniosku o rejestrację, w tym na jego odwrocie" - czytamy w przepisach.

W rozporządzeniu zapisano, że "właściciel pojazdu przedstawia organowi rejestrującemu do legalizacji tablice rejestracyjne w przypadku wniosku o zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego".

ZOBACZ ROZPORZĄDZENIE

Nowe przepisy oznaczają, że kierowcy nie będą musieli ponosić kosztów wymiany tablic rejestracyjnych. Ministerstwo Infrastruktury wskazywało wcześniej, że opłata za najczęściej wydawane tablice samochodowe to 80 zł.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Tablice rejestracyjne - zmiany

Rozporządzenie wejdzie w życie w najbliższy poniedziałek, 31 stycznia 2022 roku

Zgodnie z przepisami do wniosków o rejestrację pojazdu złożonych i nierozpatrzonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości