TVN24 Biznes | Moto

Remont na niemieckiej autostradzie. "Samochody w kierunku Polski nie jadą"

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP
Koniec z bramkami na autostradach
Koniec z bramkami na autostradachTVN24
wideo 2/4
TVN24Koniec z bramkami na autostradach

Z przejścia granicznego mamy potwierdzenie, że samochody w kierunku Polski nie jadą - powiedział w rozmowie z TVN24 Biznes zastępca dyrektora do spraw komunikacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Szymon Piechowiak. Wcześniej strona niemiecka zapowiedziała całkowite zamknięcie od poniedziałkowego poranka autostrady BAB12 na odcinku Frankfurt Oder West do granicy z Polską, co oznacza brak możliwości wjazdu z Niemiec do Polski przez Świecko.

Autostrada BAB12 na odcinku Frankfurt Oder West do granicy z Polską - według niemieckich zapowiedzi - miała być zamknięta ze względu na remont od poniedziałku od 8.30 do 16.00 w czwartek 25 listopada. Autostrada BAB12 łączy się z polską autostradą A2.

"UWAGA KIEROWCY!!! Przypominamy, że od dziś od godz. 8.30, zgodnie z informacją otrzymaną od niemieckiego zarządu dróg, zamknięta będzie autostrada A12 na odcinku Frankfurt Oder West do granicy Polski w Świecku" - przypomniał w poniedziałek rano na Twitterze zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Objazdy

W praktyce oznacza to brak możliwości wjazdu autostradą BAB12 do Polski. Na dodatek według informacji strony niemieckiej wskazany okres może się wydłużyć.

Objazdy dla samochodów ciężarowych udających się do Polski są zorganizowane przez byłe przejście Forst/Olszyna. Kierowcy aut osobowych w okresie wstrzymania ruchu w kierunku wschodnim na niemieckiej autostradzie BAB12 najbliżej Świecka mogą wjechać do Polski przez Słubice i Kostrzyn nad Odrą.

Autor:mp/dap

Źródło: TVN24 Biznes, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości