Jest chętny na stacje po Tesco. "Śledzimy ten proces"

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Na stacji paliw wylądował helikopter
Na stacji paliw wylądował helikopterTVN24
wideo 2/4
TVN24Na stacji paliw wylądował helikopter

Unimot jest zainteresowany rozmowami w sprawie przejęcia stacji paliw po Tesco w Polsce - poinformował prezes Unimotu Adam Sikorski. Na koniec czerwca bieżącego roku do sieci Tesco należały 23 stacje paliw.

- Będziemy chcieli być przy stole i rozmawiać. Śledzimy ten proces - powiedział prezes podczas telekonferencji. Unimot jest niezależnym importerem paliw ciekłych i gazowych. W marcu 2017 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Stacje paliw

W grudniu 2016 roku Unimot został członkiem stowarzyszenia Avia International, skupiającego operatorów ponad 3100 stacji paliw w Europie. Tym samym spółka uzyskała prawo do posługiwania się marką Avia oraz do budowania pod tą marką sieci stacji paliw na terenie Polski. 

Jak możemy przeczytać na stronie, plan rozwoju sieci Avia zakłada otwarcie 100 stacji do końca 2020 roku. Z najnowszego raportu Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że na koniec czerwca 2020 roku do sieci należało 51 stacji paliw.

Najwięcej stacji w Polsce ma Orlen. Do koncernu należą 1792 stacje paliw w całym kraju. Na drugim miejscu jest BP - 575 stacji, a na trzecim Lotos - 506 stacji.

Sprzedaż sklepów Tesco w Polsce

W czerwcu Tesco poinformowało, że sprzeda swój biznes w Polsce firmie Salling Group. Transakcja, która podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe, obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę. Jej sfinalizowanie spodziewane jest w czwartym kwartale 2020 roku.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Netto Polska, która prowadzi obecnie 386 sklepów w naszym kraju, po sfinalizowaniu procesu przejęcia znajdzie się w czołówce krajowych detalistów.

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości