Moto

Volkswagen został zdetronizowany. Zaskakujący lider popularności w Norwegii

Moto

General Motors pokazał autonomiczne auto
General Motors pokazał autonomiczne autoTVN24BiS /
wideo 2/5

Tesla w grudniu wysunęła się na czoło wyścigu o tytuł najpopularniejszego producenta samochodów w Norwegii. W ostatnim kwartale roku amerykańska firma pobiła rekord zamówień na samochody w tym kraju, z ponad trzema tysiącami zarejestrowanych pojazdów.

Produkowane przez Teslę samochody Model X i Model S to obecnie najpopularniejsze auta na rynku w Norwegii. Wyprzedzają w rankingu nawet Volkswagena Golfa, który długo był ulubionym samochodem Norwegów.

We wrześniu Tesla dostarczyła do Norwegii ponad dwa tysiące samochodów, ustanawiając tym samym swój rekord sprzedażowy i znacznie przyczyniając się do osiągnięcia przez Norwegię tytułu kraju, który emituje najmniej zanieczyszczeń spalinowych do atmosfery pochodzących z nowych samochodów.

Norwegia jest obecnie jedynym krajem, w którym sprzedaż samochodów elektrycznych przekroczyła 50 proc. całkowitej miesięcznej sprzedaży aut na rynku.

Kraj ten jest też na dobrej drodze do tego, aby samochody zeroemisyjne stanowiły sto procent sprzedaży wszystkich nowych pojazdów do 2025 roku.

Autor: dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tesla.com

Pozostałe wiadomości