Niegrzeczni na drodze. Zobacz, jakie zachowania kierowców denerwują najbardziej

Moto

TVN24 BiSDzień Grzeczności za Kierownicą. Sprawdź, co najbardziej denerwuje na drogach?

Trąbienie, przejeżdżanie na "późnym żółtym" albo co gorsza na samym czerwonym, wymuszanie pierwszeństwa czy wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości zjazdu - to tylko część zachowań, których możemy doświadczyć na drodze. Jakie zachowania możemy zaliczyć do niegrzecznych za kierownicą? Lista jest długa. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Grzeczności za Kierownicą. Warto więc przypomnieć, że co trzeci kierowca przyznaje, że bywa agresywny na drodze. 80 procent ankietowanych przez Instytut Transportu Samochodowego twierdzi, że z przemocą na drodze spotyka się co najmniej raz w tygodniu.

Popularne grzechy

Jakie zachowania możemy zaliczyć do niegrzecznych za kierownicą? Lista jest długa: niestosowanie kierunkowskazów, jazdę skrajnym lewym pasem służącym do wyprzedzania, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, rozmowy przez telefon komórkowy, parkowanie gdzie popadnie, nie wpuszczanie samochodów z jezdni podporządkowanej, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nadmierną prędkość czy przyspieszanie przed pasami na widok pieszego lub na widok wyprzedzającego nas samochodu. Policja alarmuje, że takie grzechy popełnia bardzo duża liczba kierowców, czego dowodem może być popularny widok na drogach: sfrustrowani kierowcy, którzy gwałtownie gestykulują za kierownicą.

Program "Raport" w TVN Turbo codziennie od poniedziałku do piątku. Premiera o godz. 18:00, powtórka o godz. 22:00.

Autor: tol/gry / Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: TVN Turbo