Elektryczne autobusy z Polski będą jeździły po Brukseli

[object Object]
Solaris po raz 14. zdobywa tytuł lidera polskiego rynku autobusów miejskichSolaris
wideo 2/5

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła siedem elektrycznych Solarisów Urbino 8,9 LE, których dostawa przewidziana jest na początek roku 2018 - poinformował Solaris we wtorkowym komunikacie.

Autobusy polskiego producenta będę kursowały na nowej linii - Citybus. Jak informuje Solaris, firma STIB kupiła pierwsze elektryczne pojazdy, by przetestować technologię i sprawdzić, jakie oszczędności dają. "Na początku roku wygraliśmy przetarg na dostawę 208 autobusów hybrydowych dla belgijskiego przewoźnika SRWT TEC Namur w Walonii, a dziś otrzymujemy zamówienie na autobusy elektryczne od kolejnego belgijskiego przewoźnika" – powiedział, cytowany w komunikacie, Zbigniew Palenica, wiceprezes Solarisa.

Na początku lipca Solaris poinformował, że Włochy odbiorą 22 autobusy elektryczne jego produkcji. 10 z nich będzie jeździło po ulicach Mediolanu, a 12 - po niedaleko oddalonym od stolicy mody miasteczku Bergamo.

Wcześniej w tym roku firma wysłała 40 autobusów do Holandii.

Solaris to polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw blisko 15 tys. pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Autor: ps/gry / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Solaris Bus & Coach S.A.

Pozostałe wiadomości