Polskie autobusy z Indii. Solaris ma umowę

Moto

JBM Group"Ecolife" Solarisa będzie produkowany w Indiach

Solaris Bus and Coach utworzył joint venture z JBM Auto, które zajmie się produkcją autobusów elektrycznych i hybrydowych - donosi "The Economic Times India".

Umowę spółki podpisały 14 lipca br. ale nie poinformowały o jej szczegółach. Jak przypomina "The Economic Times India" , w lutym podczas Expo JBM zaprezentowało w pełni elektryczny autobus "Ecolife", który został opracowany we współpracy z Solaris Bus & Coach.

Teraz "Ecolife", w dwóch wersjach 9- i 12-metrowej, będzie produkowany w Indiach na bazie polskiej technologii. Pojazd będzie zasilany bateriami litowymi. Maksymalnie przejedzie od 150 do 200 km, co pozwoli na 10-15 godzin eksploatacji w ruchu miejskim.

"Ecolife" będzie drugim rodzimym autobusem transportu miejskiego produkcji JBM Group - podała indyjska spółka w komentarzu do transakcji.

Autobusy elektryczne

Solaris Bus & Coach jest jednym z głównych producentów pojazdów komunikacji miejskiej z główną siedzibą w Bolechowie pod Poznaniem. Produkuje autobusy miejskie, międzymiastowe oraz turystyczne. Do tej pory sprzedał ponad 14 tys. pojazdów w 30 krajach całego świata.

JBM Group to koncern, który działa m.in. odnawialnych źródeł energii, projektowania i inżynierii. Jest dostawcą dla firm takich jak Leyland, Fiat, Ford, General Motors, Honda, Maruti Suzuki Renault, Nissan, Tata i Volkswagen.

Zobacz materiał o wynikach kontroli miejskich autobusów w aglomeracji śląskiej (01.07.2016):

Autor: mb//ms / Źródło: The Economic Times India, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: JBM Group