"Święta trójca". Oto najczęściej wyszukiwane modele samochodów

Moto

Oto najczęściej wyszukiwane modele samochodów. "Święta trójca niemiecka"TVN Turbo
wideo 2/5

BMW serii 3 to najpopularniejszy używany samochód, wyszukiwany w ubiegłym roku na portalach ogłoszeniowych. Na podium znalazły się również Audi A4 i Volkswagen Golf - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez serwis Otomoto, we współpracy z Instytutem Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

- Święta trójca niemiecka. Nie ma zaskoczenia, wciąż wybieramy samochody, które tracą na wartości stosunkowo powolutku, gdzie części są tanie i tak naprawdę te samochody w zasięgu naszego portfela - wskazał Adam Klimek z TVN Turbo.

Samochody na sprzedaż w internecie

Jak wynika z raportu, zwykle na samochód chcemy przeznaczyć maksymalnie 19 tysięcy złotych. Do takiej kwoty samochodu szuka 48 procent użytkowników. Blisko co trzeci Polak (28 procent) szuka auta w przedziale 20-39 tysięcy złotych. Co dziesiąta osoba szuka samochodu za 40-59 tysięcy złotych. Tylko kilka procent myśli procent o pojazdach powyżej 60 tysięcy złotych.

Coraz częściej przeglądamy jednak także auta luksusowe. Najczęściej oglądanym "samochodem marzeń" w 2018 roku był Rolls-Royce Phantom. Na podium znalazły się również Bentley Continental Flying Spur oraz Audi A8.

Najdroższym autem wystawionym w ubiegłym roku na Otomoto.pl było Bugatti Chiron z 2018 roku - za kwotę 18 milionów 975 tysięcy złotych. Na kolejnych miejscach znalazły się: Mercedes-Benz Klasa G wersja maybach z 2018 roku - 5 milionów 700 tysięcy złotych, Porsche Carrera GT z 2004 roku - 5 milionów 300 tysięcy złotych.

Jeżeli chodzi o nowe samochody na portalach ogłoszeniowych szukamy głównie następujących modeli: Dacia Duster, Skoda Octavia oraz Volkswagen Golf.

Rynek motoryzacyjny w lutym

Z miesięcznego raportu AAA Auto wynika, że w lutym 2019 roku w Polsce pojawiło się 260 999 ofert sprzedaży samochodów używanych. To ponad 6 tysięcy więcej niż w styczniu. Raport jest oparty na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych.

Zgodnie z raportem, najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż w lutym był Opel Astra (8440 samochodów) na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Passat (7157 samochodów). Na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Audi A4 (6788 aut). Mediana ceny samochodu używanego oferowanego do sprzedaży spadła o 600 złotych w porównaniu do stycznia i wyniosła 17,9 tysiąca złotych.

Z najnowszej analizy Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, na podstawie Centralnej Ewidencji Pojazdów, wynika, że w lutym zarejestrowano w Polsce 70 664 używanych samochodów osobowych sprowadzonych z zagranicy. Ponadto w ubiegłym miesiącu zarejestrowano blisko 44 tysiące sztuk nowych aut osobowych.

Autor: mb/ToL / Źródło: TVN Turbo, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock