TVN24 Biznes | Moto

Obwodnica Słupska ma zostać rozbudowana. Jest umowa

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Minister Adamczyk o budowie obwodnictvn24
wideo 2/6
tvn24Minister Adamczyk o budowie obwodnic

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę drugiej jezdni na obwodnicy Słupska w ciągu drogi ekspresowej S6. Inwestycję wykona firma Strabag. Koszt prac przekracza 128 milionów złotych. 

GDDKiA przypomniała, że obwodnica Słupska o długości 16,3 km została oddana do użytku w listopadzie 2010 roku. Jest to jednak droga dwujezdniowa tylko w obrębie węzłów. "Stąd wynika konieczność jej rozbudowy w ramach kompleksowej realizacji drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim" - wskazali drogowcy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

S6 obwodnica Słupska

Jak czytamy, zamówienie obejmuje budowę drugiej, północnej, jezdni na odcinkach międzywęzłowych: pomiędzy węzłami Słupsk Zachód i Słupsk Południe (o długości 2,34 km); pomiędzy węzłami Słupsk Południe i Słupsk Wschód (4,97 km); pomiędzy węzłami Słupsk Wschód i Redzikowo (2,2 km). 

Ponadto w ramach umowy przewidziano poszerzenie jezdni południowej do wymaganej szerokości 10 metrów wraz z poprawą jej odwodnienia. "Zostaną także zaprojektowane i wybudowane cztery obiekty mostowe, w tym największy z nich - drugi most przez rzekę Słupię o długości ok. 147 m" - wskazano w komunikacie.

Projektowanie i roboty budowlane mają potrwać 38 miesięcy bez przerw zimowych (w tym czasie, tylko w okresie robót, będą trzy przerwy zimowe - od 16 grudnia do 15 marca). Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe. Koszt prac wynosi ponad 128,4 mln zł. 

GDDKiA

Drogowcy zwrócili uwagę, że obecnie w budowie są trzy odcinki drogi ekspresowej S6 o długości ok. 41 km między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Natomiast na wstępnym etapie realizacji znajdują się dwa odcinki Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej o długości ponad 32 km. Umowy z wykonawcami na ich projekt i budowę zostały podpisane 16 kwietnia tego roku.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Artur Ryś/GDDKiA