Ekspresówka do granicy z Ukrainą. Wybrano oferty za łącznie blisko 2 miliardy złotych

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Andrzej Adamczyk o budowie dróg w Polsce (wypowiedź z kwietnia 2022)
Andrzej Adamczyk o budowie dróg w Polsce (wypowiedź z kwietnia 2022)TVN24
wideo 2/4
TVN24Andrzej Adamczyk o budowie dróg w Polsce (wypowiedź z kwietnia 2022)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała najkorzystniejsze oferty w przetargach na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S17 od Zamościa do granicy z Ukrainą. Łączna długość tych odcinków przekracza 48 kilometrów. Suma wybranych ofert wynosi około 1,86 miliarda złotych - poinformowano w komunikacie.

Drogowcy poinformowali, że w trzech postępowaniach wpłynęło łącznie 26 ofert. Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym.

"Dla odcinków Zamość Wschód - Zamość Południe (ok. 12,5 km) oraz Tomaszów Lubelski - Hrebenne (17,5 km) wybrane zostały oferty firmy Budimex, których wartość wynosi odpowiednio ok. 440,6 mln zł i ok. 598,2 mln zł" - czytamy.

Trzeci odcinek Zamość Południe - Tomaszów Lubelski, o długości około 18,5 km, ma wybudować turecka firma Kolin Insaat Turizm Sanayi ve Ticaret. Jej oferta opiewa na około 822,4 mln zł.

GDDKiA

Podpisanie kontraktów z wykonawcami

GDDKiA zaznaczyła, że wybrane oferty mieszczą się w szacunkach kosztorysowych. "Budżet na realizację trzech odcinków S17 wynosił ok. 1,95 mld zł, a suma z wybranych ofert to ok. 1,86 mld zł" - wskazano.

Teraz pozostali oferenci mają 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań. Jeżeli ich nie będzie ruszą przygotowania do podpisania kontraktów z wykonawcami, co ma nastąpić jeszcze w tym roku.

"Jeśli ich nie będzie (odwołań - red.), dokumentacja przetargowa trafi do standardowej kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej zakończeniu i przedstawieniu gwarancji należytego wykonania umowy będziemy mogli podpisać kontrakty z wykonawcami, co planowane jest w IV kwartale tego roku" - wyjaśniła GDDKiA.

Droga do granicy państwa

Droga ekspresowa S17 na odcinku Piaski - Hrebenne jest elementem ciągu drogowego S17 Warszawa - Lublin - Zamość - Tomaszów Lubelski - Hrebenne (granica państwa), który zlokalizowany jest w sieci dróg międzynarodowych i oznaczony jako E372.

Trasa będzie liczyć około 124 km i powstanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023, z perspektywą do 2025 roku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Fot. GDDKiA/Łukasz Minkiewicz

Pozostałe wiadomości