Nowy trend. Sprzedawane są coraz młodsze samochody używane

Moto

Cieżka przyszłość samochodów z silnikami spalinowymiTVN24 BiS
wideo 2/6

Nieco ponad 25 tysięcy złotych wynosiła średnia cena samochodu używanego w listopadzie. W całym miesiącu pojawiło się 167 tysięcy ofert aut - wynika z analizy danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych. To o 9 tysięcy mniej niż w październiku - wynika z najnowszego raportu Aaa Auto.

Średni przebieg oferowanych do sprzedaży aut wyniósł 174 894 km, zaś średni rocznik 10,4 lat.

Jak czytamy, w listopadzie oferowano do sprzedaży młodsze samochody używane niż w październiku. Średni wiek takiego samochodu (10,4 lat) był niższy niż średnia dla 25 krajów Unii Europejskiej (10,7 lat) według danych ACEA (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów). "Z miesiąca na miesiąc oferowane do sprzedaży są coraz młodsze samochody używane" - dodano.

Najpopularniejsze modele

Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych w listopadzie pojawiło się w województwie mazowieckim (27828 ofert), a najmniej w województwie opolskim (2800 ofert).

Liczba ofert sprzedaży samochodów używanych w poszczególnych województwach wraz ze średnimi cenami samochodów w listopadzie 2017 rokuAaa Auto

Do sprzedaży oferowano łącznie 855 różnych modeli samochodów.

Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż w listopadzie - podobnie jak miesiąc wcześniej - był Opel Astra. Pozostałe miejsca zajęły:

2. Volkswagen Passat (2. miejsce w październiku) 3. Audi A4 (4. miejsce w październiku) 4. BMW 3 (3. miejsce w październiku) 5. Volkswagen Golf (5. miejsce w październiku) 6. Ford Focus (6. miejsce w październiku) 7. Ford Mondeo (8. miejsce w październiku) 8. Skoda Octavia (7. miejsce w październiku) 9. BMW 5 (9. miejsce w październiku) 10. Opel Corsa (10. miejsce w październiku)

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl, Aaa Auto

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock