Zatrzęsienie ofert używanych aut. Sprawdź, co sprzedają Polacy

[object Object]
Cieżka przyszłość samochodów z silnikami spalinowymiTVN24 BiS
wideo 2/4

Ponad 24 tysiące złotych - taka była średnia cena wystawionego do sprzedaży używanego auta w sierpniu. Internetowy serwis przeanalizował 151 tysięcy ofert sprzedaży. Najwięcej z nich pojawiło się w województwie mazowieckim, najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż był zaś Opel Astra.

Według miesięcznego raportu Aaa Auto opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w sierpniu 2017 roku w Polsce pojawiło się 151 tysięcy ofert sprzedaży samochodów używanych.

To o dwa tysiące samochodów mniej niż w lipcu br. Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż w sierpniu był Opel Astra. Średnia cena samochodu używanego wyniosła w minionym miesiącu 24137 zł, średni przebieg 175187 km, zaś średni rocznik 10,8 lat.

Najpopularniejsze modele

Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych pojawiło się w województwie mazowieckim (23 655 ofert), a najmniej w województwie opolskim (2611 ofert).

Najwyższe ceny za auta używane odnotowano w województwie mazowieckim. Średnia cena przekroczyła 30 tys. zł. Najmniejsze w województwach kujawsko-pomorskim oraz lubelskim.

Największy średni przebieg miały auta w województwie lubelskim - 196341 km.

Liczba ofert sprzedaży samochodów używanych w poszczególnych województwach wraz ze średnimi cenami samochodówAaa Auto

Do sprzedaży oferowano łącznie 832 różnych modeli samochodów. Najpopularniejszym z nich był - podobnie jak w lipcu - Opel Astra. Na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Passat. Na podium awansowało także BMW 3.

10 modeli aut używanych najczęściej ogłaszanych do sprzedaży w sierpniu 2017 roku: 1. Opel Astra (1. miejsce w lipcu) 2. Volkswagen Passat (2. miejsce w lipcu) 3. BMW 3 (4. miejsce w lipcu) 4. Audi A4 (3. miejsce w lipcu) 5. Volkswagen Golf (5. miejsce w lipcu) 6. Ford Focus (6. miejsce w lipcu) 7. Ford Mondeo (7. miejsce w lipcu) 8. Opel Corsa (8. miejsce w lipcu) 9. Renault Megane ( (9. miejsce w lipcu) 10. Audi A6 (12. miejsce w lipcu)

Autor: mb/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości