Zatrzęsienie ofert używanych aut. Sprawdź, co sprzedają Polacy

[object Object]
Jak rozliczyć sprzedaż samochodu?TVN24 Biznes i Świat
wideo 2/5

Polacy na potęgę handlują używanymi autami. Średnia cena wystawionego do sprzedaży używanego auta we wrześniu wyniosła prawie 24,8 tys. złotych - wynika z raportu obejmującego sprzedaż internetową i w komisach. W zeszłym miesiącu najczęściej wystawiano na sprzedaż Opla Astra.

Według miesięcznego raportu Aaa Auto opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, we wrześniu 2017 roku w Polsce pojawiło się 165 tysięcy ofert sprzedaży samochodów używanych. To aż o 14 tys. ofert więcej niż w sierpniu.

Jakie ceny?

Najwięcej z nich pojawiło się w województwie mazowieckim, gdzie wystawiono 26 tys. ofert. Wystawiane na sprzedaż auta w tym województwie były też najdroższe - średnia cena przekraczała bowiem 31 tys. złotych. Na drugim miejscu znalazło się województwo wielkopolskie z 21 tys. ofert i średnią ceną auta na poziomie 25,2 tys. zł. Podium zamykało województwo śląskie - 19 tys. ofert i średniej cenie - 24,9 tys. zł. Na drugim biegunie znalazło się województwo opolskie, gdzie we wrześniu ogłoszono zaledwie 2,7 tys, samochodów (średnia cena 22 tys. złotych). Na drugim miejscu od końca znalazło się zaś województwo Podlaskie (3,8 tys. ogłoszeń, średnia cena 23,9 tys. zł), a na trzecim lubelskie - 4,3 tys. ogłoszeń przy średniej cenie 21,2 tys. zł.

Najpopularniejsze modele

Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż we wrześniu był Opel Astra. Tym samym ten model auta utrzymał pierwsze miejsca z sierpnia. Na drugim miejscu najczęściej ogłaszanych do sprzedaży samochodów był Volkswagen Passat (2 miejsce w sierpniu) a na trzecim BMW 3 (3 miejsce w sierpniu). 10 modeli aut używanych najczęściej ogłaszanych do sprzedaży we wrześniu 2017 roku: 1. Opel Astra (1. miejsce w sierpniu) 2. Volkswagen Passat (2. miejsce w sierpniu) 3. BMW 3 (3. miejsce w sierpniu) 4. Audi A4 (4. miejsce w sierpniu) 5. Ford Focus (6. miejsce w sierpniu) 6. Volkswagen Golf (5. miejsce w sierpniu) 7. Ford Mondeo (7. miejsce w sierpniu) 8. Skoda Octavia (28. miejsce w sierpniu) 9. Opel Corsa (8. miejsce w sierpniu) 10. BMW 5 (11. miejsce w sierpniu)

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości