Przyszłość w elektromobilności. Premiery Opla na targach we Frankfurcie

Moto

OpelPrzyszłość w elektromobilności. Premiery Opla na targach we Frankfurcie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Pierwsza w historii w pełni elektryczna Corsa-e, nowy SUV Grandland X Hybrid4, a także zapowiedź zelektryfikowania całej gamy swoich samochodów do 2024 roku. Podczas targów we Frankfurcie Opel jasno wskazał, że przyszłości motoryzacji należy upatrywać w elektromobilności.

Prawdziwym hitem stanowiska Opla na niemieckich targach była szósta generacja Corsy, zaprezentowanej po raz pierwszy także w wersji w pełni elektrycznej. Corsa-e to miejski samochód o imponującym zasięgu, dynamice, przyspieszeniu i… z możliwością szybkiego ładowania.

- Auto potrafi przejechać nawet do 330 kilometrów zgodnie ze standardem WLTP. Zakładając, że większość kierowców średnio w dzień powszedni pokonuje dystans ok. 50 km, pozwala to użytkować ten samochód praktycznie bez ładowania nawet przez cały tydzień. Corsa-e może być ładowana za pomocą szybkich ładowarek autostradowych i wtedy wystarczy nawet 30 minut, żeby naładować baterię w aż 80 procentach – powiedział Wojciech Osoś, dyrektor PR Opel Poland.

Drugą premierą był – także zelektryfikowany – Opel Grandland X Hybrid4. To pierwszy model niemieckiej marki z napędem typu plug-in, czyli możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego. Ten najbardziej dynamiczny SUV Opla może dysponować – dzięki turbodoładowanemu silnikowi 1.6 i 2 silnikom elektrycznym – imponującą mocą 300 KM. Kierowcy dbający o środowisko będą z kolei zachwyceni możliwościami modelu Grandland X Hybrid4 w trybie jazdy bezemisyjnej.

- Zasięg tego samochodu w trybie czysto elektrycznym to nawet 59 kilometrów. Pozwala to na codzienne użytkowanie samochodu w ruchu miejskim z wykorzystaniem przede wszystkim trybu bezemisyjnego – powiedział Osoś.

Nowa Astra

Hitem stanowiska Opla na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie była również nowa Astra. Kompaktowy bestseller doczekał się faceliftingu, a także nowych silników, dzięki czemu emisja CO2 w porównaniu do poprzednika zmniejszyła się nawet aż o 21 proc.

- Samochód dysponuje nowymi silnikami, zarówno benzynowymi, jak i wysokoprężnymi, nowymi skrzyniami biegów, w tym przekładnią bezstopniową oraz automatem dziewięciostopniowym. To auto zostało jeszcze bardziej dopracowane, uzyskało jeszcze lepsze parametry aerodynamiczne i jest pod tym względem jednym z liderów swojego segmentu, a w przypadku wersji kombi jednym z najbardziej aerodynamicznych samochodów kombi na świecie – powiedział dyrektor PR Opel Poland.

Szósta generacja Corsy, poza w pełni elektryczną Corsą-e, została zaprezentowana także w wersji z niezwykle oszczędnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnym, które cechują się umiarkowanym zużyciem paliwa i niskimi (a w przypadku Corsy-e oczywiście zerowymi) wartościami emisji spalin. Samochód wyróżnia się także wysokim poziomem bezpieczeństwa czynnego i biernego, a inżynierowie Opla dopracowali zawieszenie i układ kierowniczy. W nowej Corsie zastosowano technologie wspomagające, które dotychczas znali głównie użytkownicy aut wyższych klas.

Niemiecka precyzja, dbałość o szczegóły, a także szereg innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają jazdę nie drenując przy tym portfela, to od wielu lat znaki rozpoznawcze Opla. Nic więc dziwnego, że autami tej marki od wielu lat jeździ sam Juergen Klopp, słynny trener piłkarski, który w sezonie 2018/2019 triumfował z Liverpoolem w Lidze Mistrzów. Szkoleniowiec pojawił się zresztą na targach we Frankfurcie, by osobiście zarekomendować nowe modele marki.

Autor: Artykuł sponsorowany / Źródło: Opel

Źródło zdjęcia głównego: Opel