Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Będą nowe pytania

TVN24 Biznes

Wiceminister infrastruktury o zmianach w pytaniach na prawo jazdytvn24
wideo 2/7

Osoby planujące podejście do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy muszą przygotować się na nowe pytania. Ma to związek z niedawną zmianą przepisów.

Na początku grudnia weszły w życie obowiązkowe korytarze życia oraz jazda na suwak. W związku ze zmianami posłowie Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Gonciarz i Wojciech Szarama zapytali o aktualizację bazy pytań wykorzystywanych podczas egzaminów na prawo jazdy.

Testy na prawo jazdy

W odpowiedzi wiceminister infrastruktury Rafał Weber zaznaczył, że dodania pytań egzaminacyjnych dotyczących tych dwóch kwestii od początku chciał szef resortu Andrzej Adamczyk. - Planując sprawdzanie wiedzy kandydatów na kierowców w zakresie nowo wprowadzonych przepisów ruchu drogowego należy mieć na względzie fakt, że większość osób podchodzących aktualnie do egzaminu państwowego na prawo jazdy uczęszczała na zajęcia teoretyczne przed wprowadzeniem tych przepisów, a przepisy te zostały wprowadzone 6 grudnia. Oznacza to, że nawet najlepiej przygotowane osoby nie miały możliwości zapoznania się z zasadami ruchu drogowego określonymi w nowych przepisach - wyjaśniał w Sejmie Weber. Wiceminister podkreślił, że chcąc zapewnić obecnym oraz przyszłym kandydatom na kierowców czas na to, by zapoznali się z nowymi przepisami, resort podjął decyzję o tym, aby pytania egzaminacyjne wprowadzić po trzech miesiącach funkcjonowania przepisów. - Bezapelacyjnie będziemy chcieli, żeby kierowcy się do tych przepisów stosowali i tym samym zwiększali bezpieczeństwo w ruchu drogowym - zapowiedział Weber.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24