Auto z drugiej ręki. Sprawdź, na co uważać przy zakupie

Moto

Jakie auta kupują Polacy?

77 proc. zakupowanych samochodów w Polsce pochodzi z rynku wtórnego. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie, warto zwrócić uwagę na kilka detali. O tym, w jaki sposób dokonać właściwego wyboru mówił na antenie TVN24 BiS Bartłomiej Dziech z TVN Turbo.

Jak wynika z ostatnich badań "Autowybory Polaków", przeprowadzonych przez Exact System, 77 proc. kupowanych samochodów w Polsce pochodzi z rynku wtórnego. Bartłomiej Dziech z TVN Turbo wskazywał, że wynika to z kwestii finansowych. - Często wynika to z prostej kalkulacji kosztów. Wybieramy samochody używane, myślimy, że ich eksploatacja jest często tańsza. Ale możemy trafić na samochód, który obiega od naszych oczekiwań - mówił.

Jakie auta kupują Polacy?

Pomoc z góry

Rynek używanych aut w Polsce jest ogromny. Na portalach internetowych dominują ogłoszenia sprzedaży aut już eksploatowanych. Gość TVN24BiS radził, aby zawsze weryfikować informacje, które podaje dotychczasowy właściciel. Warto zasięgnąć pomoc specjalisty. - Może być to wykwalifikowany mechanik, najlepiej rzeczoznawca motoryzacyjny. Z zewnątrz nawet fachowiec nie jest w stanie ocenić czy samochód nadaje się do jazdy. Warto przeprowadzić pełną diagnostykę komputerową, z tego względu, że pozwoli nam to wyeliminować w przyszłości usterki - mówił. Przy zakupie warto zwracać uwagę również na książki serwisowe. Często zdarza się, że są one fałszowane przez kierowców.

Jakie auta kupują Polacy?

Autor: PMB/gry / Źródło: tvm24bis

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock