Płatność zbliżeniowa za przejazd autostradą

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Autostrady kontra ekspresówki
Autostrady kontra ekspresówkiTVN Turbo
wideo 2/3
TVN TurboAutostrady kontra ekspresówki

Na koncesyjnym odcinku autostrady A2 można płacić za przejazd za pomocą zewnętrznych terminali płatniczych. Oznacza to, że kasjer nie musi podawać terminala, byśmy mogli skorzystać z karty bankowej - poinformowała spółka Autostrada Wielkopolska.

Dzięki terminalom zewnętrznym kierowca podróżujący autostradą może dokonać płatności zbliżeniowo i po odebraniu paragonu pojechać w dalszą drogę. Rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska (AWSA) Anna Ciamciak podała, że 30 terminali zamontowano na ścianach budek kasjerskich na placach poboru opłat (PPO) w Lądku, Nagradowicach, Gołuskach i Tarnawie oraz na stacjach poboru opłat (SPO) w Jordanowie i Buku.

- Spółka zdecydowała się na montaż zewnętrznych terminali do płatności zbliżeniowych w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne kierowców i pracowników PPO, a także w celu usprawnienia i przyspieszenia procesu dokonywania płatności. To ważne, aby w czasie nieustającego zagrożenia koronawirusem stworzyć jak najwięcej okazji do zachowania bezpiecznego dystansu między uczestnikami ruchu - poinformowała Ciamciak.

Bez podawania kodu PIN

Od marca kierowcy jadący koncesyjnym odcinkiem A2 mogą dokonać opłaty zbliżeniowo na wszystkich 65 pasach kasowych autostrady, dotychczas jednak terminal podawał klientowi kasjer.

- 32 zewnętrzne terminale bankowe zamontowane zostały na czterech lub pięciu wewnętrznych pasach kasowych, dlatego też jeśli kierowcy chcą wybrać taką metodę płatności, muszą pamiętać, by na PPO wybierać te właśnie pasy - wyjaśniła rzeczniczka spółki Autostrada Eksploatacja Renata Rychlewska.

Zewnętrzne terminale płatnicze zostały zainstalowane w ciągu głównym PPO, głównie na pasach, z których najczęściej korzystają kierowcy samochodów osobowych. Dodatkowo urządzenia zainstalowano także na niektórych stacjach poboru opłat - SPO Jordanowo i SPO Buk.

Rzeczniczka AWSA podkreśliła, że w każdym z tych miejsc klienci mają nadal do dyspozycji terminale zbliżeniowe podawane przez kasjerów. W obu przypadkach płatność nie wymaga potwierdzenia kodem PIN, co jest istotne z punktu widzenia zachowania reżimu sanitarnego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org GNU

Pozostałe wiadomości