Na dach czy na hak. Zobacz, jaki bagażnik rowerowy wybrać

TVN24 Biznes

Na dach czy na hak. Jaki wybrać bagażnik rowerowy?TVN24 BiS
wideo 2/2

Sezon urlopowy w pełni, a wiele osób nie wyobraża sobie wakacji bez jazdy na rowerze. Gdy nasz jednoślad trzeba gdzieś przewieźć pojawia się dylemat, jaki bagażnik wybrać. Podpowiadamy, jakie rozwiązania do transportu rowerów są najpopularniejsze na rynku i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Choć systemów jest kilka to najpopularniejszym systemem przewożenia rowerów jest oczywiście umieszczanie ich na dachu samochodu, na specjalnym bagażniku. - Zdecydowana większość klientów preferuje bagażniki na dach z tego względu, że jest duża rozpiętość cenowa. Są uchwyty, które kosztują 49 złotych, mamy też uchwyty kosztujące nawet 499 złotych za jeden uchwyt - mówi Szymon Bachurzewski, ze sklepu Motoautko.

Mniej miejsca na parkowanie

Popularność zdobywają również bagażniki platformowe, montowane z tyłu samochodu. Trzeba mieć hak i dodatkową tablicę rejestracyjną, którą można wyrobić w urzędzie. - W tym przypadku zdecydowanie łatwiej zamontować rower, bo znajduje się na wysokości rąk. Jest też bezpiecznej podczas podróży, ponieważ rowery są za samochodem. Jedyną wadą tego bagażnika jest to, że musimy o nim pamiętać przy parkowaniu - wyjaśnia Radosław Rula z Interpack. Często przewozimy jednak rowery w samochodzie, bo jest tanio i szybko. To jest jednak mało bezpieczne rozwiązanie. Wystarczy bowiem gwałtowne hamowanie, żeby doszło do zagrożenia.

Autor: tol/gry / Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock