Ta branża przeżywa w Polsce rozkwit. Pobije rekord eksportu

Moto

ShutterstockLepsze prognozy dla branży motoryzacyjnej

100 mld zł może według prognoz wynieść tegoroczny eksport branży motoryzacyjnej - wynika z szacunków AutomotiveSuppliers. To pierwszy tak wysoki wynik w historii.

Portal AutomotiveSuppliers ponownie podniósł prognozę eksportu branży motoryzacyjnej w 2016 roku. Po wcześniejszej korekcie z 21 mld euro do 22 mld euro, obecnie firma AS prognozuje eksport na ponad 23-23,5 mld euro (99-101 mld zł).

Coraz więcej

"Firma analityczna AutomotiveSuppliers zakłada, że w całym 2016 roku wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego z Polski, dla dziesięciu analizowanych przez nią grup produktów, po raz pierwszy w historii przekroczy wartość 23-23,5 mld euro" - napisano w raporcie. W pierwszym półroczu bieżącego roku eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski osiągnął poziom 11,84 mld euro, czyli o 10,6 proc. więcej (+ 1,14 mld euro) niż przed rokiem.

Kolejny wzrost

"To najwyższy wynik dla I półrocza roku w historii, bijąc poprzedni ustanowiony przed rokiem. Eksport części i akcesoriów wyniósł ponad 5,17 mld euro, o 10,81 proc. więcej niż przed rokiem. To rekordowa wartość dla tej grupy" - dodano.

Luksusowe oblicze motoryzacji. Zobacz materiał TVN24:

Autor: msz//ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock