Moto

Japoński gigant wraca do Rosji. Z terenówkami

Moto

Wielka metamorfoza. Francuzi wchodzą na rynek terenowców
Wielka metamorfoza. Francuzi wchodzą na rynek terenowcówTVN Turbo
wideo 2/2

Japoński Mitsubishi Motors Corp. wznawia produkcję aut terenowych Pajero Sport w Rosji - podała we wtorek agencja Kyodo. Produkcja ruszy w listopadzie, po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej zawirowaniami na rosyjskim rynku motoryzacyjnym.

Japoński koncern chce produkować 7 tys. aut tego modelu rocznie w zakładzie w Kałudze, położonej 180 km na południowy zachód od Moskwy. Jednocześnie z jej linii produkcyjnych będą nadal zjeżdżały wytwarzane tam obecnie SUV-y Outlander.

Mitsubishi wraca do Rosji

Jak zapowiedzieli przedstawiciele koncernu, w fabryce powstanie dodatkowych 440 miejsc pracy w celu "wsparcia wzrostu produkcji". Mitsubishi Motors wstrzymał produkcję aut modelu Pajero w Rosji w 2015 r., gdy rosyjska gospodarka zaczęła przeżywać kłopoty z powodu załamania się cen ropy i spadku wartości rubla. Z danych japońskiego koncernu wynika, że w okresie od maja do lipca 2017 r. sprzedaż firmy wzrosła o 19 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. "Decyzja ta odzwierciedla przekonanie firmy, że rosyjski rynek motoryzacyjny powraca do dobrej formy" - wskazano w cytowanym przez Kyodo komunikacie Mitsubishi. Zakład w Kałudze powstał w 2009 r. Maksymalnie z jego taśm produkcyjnych może zjeżdżać 125 tys. pojazdów rocznie.

Autor: ps/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości