Moto

Kolejna marka kusi przed paryskim Motor Show. Oto GT PHEV

Moto

press.mitsubishi.pl | MitsubishiMitsubishi GT PHEV

Mitsubishi dołącza do producentów, którzy delikatnie uchylają rąbka tajemnicy przed nadchodzącym Paryskim Motor Show. Marka zaprezentowała auto, które może być następcą wysłużonej już konstrukcji Outlandera, powstałej w 2012 roku.

Producenci nie mogą się już chyba doczekać nadchodzącego Motor Show w Paryżu. Jeden po drugim kuszą fanów motoryzacji, pokazując, jakie nowości przygotowali na tę jesień.

Tokijska marka również ujawniła kilkanaście zdjęć swojego koncepcyjnego SUV-a o nazwie GT. Hybryda typu plug-in ma zająć centralną pozycję stoiska Mitsubishi na zbliżających się targach. Znamy też kilka detali technicznych.

Na pokładzie Mitsubishi GT PHEV pracować będą trzy silniki elektryczne i jeden spalinowy. Na samych bateriach hybryda będzie w stanie pokonać do 120 km. Zatankowany do pełna zbiornik paliwa rozszerzy całkowity zasięg do 1 200 km, co dla SUV-a stanowi naprawdę dobry wynik.

Rdzeń oferty Mitsubishi Motors stanowią małe i średnie samochody off-roadowe. GT Concept również będzie wyposażony w układ S-AWC (Super All Wheel Control), który prawdopodobnie oznacza selektywne dołączanie napędu na wszystkie koła. Takie rozwiązanie z jednej strony pozwala oszczędzić paliwo, z drugiej zapewnia odpowiednią trakcję, kiedy koła zaczynają cierpieć na jej deficyt.

A tak wygląda pomysł na luksusowe auto znad Wisły:

Varsovia Concept. Nowy wymiar luksusu znad WisłyTVN24 BiS

Autor: jt / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: press.mitsubishi.pl | Mitsubishi