Moto

Ministerstwo chce wprowadzić nowe znaki drogowe. Zobacz, jak będą wyglądały

Moto

[object Object]
Wyprzedzanie z prawej strony na autostradzie. Policja wyjaśniaTVN Turbo
wideo 2/5

Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić dwa nowe znaki drogowe - wynika z projektu rozporządzenia zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Zmiany są związane z ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie na początku tego roku.

Chodzi o dwa znaki drogowe pionowe: D-54 "strefa czystego transportu" oznaczającego wjazd do strefy czystego transportu, a także D-55 "koniec strefy czystego transportu" oznaczającego wyjazd ze strefy czystego transportu.

Z informacji dostępnych na stronie Rządowego Centrum Legislacji wynika, że projekt rozporządzenia w ostatnią środę trafił do konsultacji publicznych.

Od kiedy

Resort infrastruktury chce, by rozporządzenie nowelizujące przepisy w sprawie znaków i sygnałów drogowych weszło w życie dzień po jego ogłoszeniu.

"Krótszy termin wejścia w życie wynika z faktu, że wymagania dotyczące oznaczania znakami drogowymi stref czystego transportu, weszły w życie wraz z wejściem w życie ustawy z dnia 11 stycznia 2018 roku o elektromobilności i paliwach alternatywnych, w związku z czym, w chwili obecnej istnieje możliwość tworzenia stref czystego transportu. Brakuje natomiast określenia znaków drogowych oznaczających te strefy" - tłumaczy ministerstwo w uzasadnieniu do projektu.

Rozporządzenie nie jest sprzeczne z unijnym prawem i nie wymaga uzgodnień z organami i instytucjami Wspólnoty.

Jednocześnie w projekcie pokazano jak mają wyglądać nowe znaki.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości