Moto

Koniec z parkowaniem "na żyletki". Miejsca parkingowe będą szersze

Moto

Miejsca parkingowe będą szersze
Miejsca parkingowe będą szersze tvn24bis
wideo 2/4

Od nowego roku parkowanie na nowych miejscach parkingowych będzie łatwiejsze. To efekt zmian przepisów, które wprowadzają obowiązek budowy miejsc większych o 20 centymetrów.

Resortu infrastruktury zmienił przepisy mówiące o szerokości miejsc parkingowych. Od 1 stycznia 2018 roku zamiast 2 metrów i 30 centymetrów będą one musiały mieć - w przypadku nowych i przebudowywanych miejsc - 2,5 metra, czyli 20 centymetrów więcej. To nie koniec zmian. Prawdziwa rewolucja czeka parkowanie przy samej jezdni, bo w tym przypadku nowe miejsce parkingowe "urośnie" do ponad 3,5 metra.

Ocena kierowców

Gdzieniegdzie szersze miejsca parkingowe mogą oznaczać mniej miejsc do pozostawienia samochodu. Czy więc ta zmiana ucieszy kierowców? - Miejsca parkingowe powinny być szersze. Czasami są tak wąskie, że trzeba zająć półtora miejsca na zaparkowanie jednego samochodu - powiedział jeden z łódzkich kierowców reporterowi tvn24.pl. - Miejsca są tak wąskie, że czasami nie ma jak wysiąść, ale szersze miejsca spowodują, że będzie ich mniej - mówił inny.

Zwiększenie minimalnej szerokości miejsca postojowego może też mieć negatywne skutki szczególnie dla tych, którzy planują wykupienie miejsca na własność. - Zmiany przepisów mogą mieć wpływ na deweloperów. Przede wszystkim na liczbę miejsc postojowych, które zmieszczą się w garażu. Nie można wykluczyć, że będą one droższe - mówiła pod koniec listopada TVN Turbo Aleksandra Goller ze Skanska Residential Development Poland.

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN Turbo

Pozostałe wiadomości