Olej napędowy droższy przed majówką

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Samochody używane coraz droższe
Samochody używane coraz droższeTVN Turbo
wideo 2/6
TVN TurboSamochody używane coraz droższe

Wzrost cen jest widoczny na stacjach paliw. Przed majówką za litr oleju napędowego trzeba zapłacić o 8 groszy więcej niż przed tygodniem - 7,21 złotego, ponadto o 3 grosze na litrze wzrosły ceny benzyny 95. Wyjątkiem jest autogaz, który potaniał o 2 grosze - wynika z nowego raportu e-petrol.

Portal e-petrol.pl poinformował w środę, że na kilka dni przed majówką, z wyjątkiem autogazu, ceny wszystkich paliw ponownie wzrosły.

"Kolejny raz najbardziej podrożał olej napędowy. Od połowy kwietnia średnia ogólnopolska cena tego paliwa dynamicznie rośnie i od tego czasu poszła w górę już o 22 grosze. Aktualnie za litr diesla płaci się 7,21 zł - tj. o 8 groszy więcej w porównaniu do poprzedniego notowania" - zwrócono uwagę. Według danych z ubiegłej środy za litr ON trzeba było zapłacić średnio 7,13 zł.

Dodano, że o 3 grosze na litrze wzrosły również koszty tankowania benzyny Pb95, oferowanej w sprzedaży detalicznej po 6,49 zł. Nieznacznie, bo o 2 grosze potaniało natomiast LPG, za którego litr płaci się 3,62 zł.

Ceny na stacjach paliw w Polsce

Z najnowszego raportu dotyczącego sytuacji na stacjach, wynika że najniższe ceny benzyny 95-oktanowej są w województwie śląskim i wielkopolskim, gdzie jej litr kosztuje 6,45 zł. Z drugiej strony jest Podlasie, w tym regionie za tą samą jej ilość płaci się 6,53 zł.

Olej napędowy z ceną 7,17 zł za litr jest najtańszy w województwie łódzkim, a najdroższy w Małopolsce, w której kosztuje średnio 7,26 zł.

Z kolei najmniej za LPG płaci się na Lubelszczyźnie - 3,49 zł za litr, a najwięcej na Mazowszu - 3,73 zł.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: DarSzach / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości