Lexus uchylił rąbka tajemnicy i pokazał model UX. Przez medialne przecieki

Moto

pressroom.lexus.com | LexusLexus UX

Lexus pokazał koncept UX przed oficjalną premierą w Paryżu. Kompaktowy crossover ma zostać zaprezentowany na tegorocznym Motor Show w Paryżu. Wcześniejsza prezentacja modelu UX to reakcja na medialne przecieki i krążącą w sieci fotografię koncepcyjnego auta.

Obecnie w gamie aut produkowanych przez tę japońską markę znajdziemy dwa SUV-y. Model NX oraz RX. W trakcie Paryskiego Motor Show do rodziny dołączy prawdopodobnie mniejszy – UX.

Debiut przewidziany jest na 29 września, ale o aucie wciąż wiemy niewiele. Lexus oznajmił jedynie, że zostało zaprojektowane w jego europejskim studiu designerskim. Roboczo nazwany ED2 samochód przenosi odważne tendencje stylistyczne Lexusa na jeszcze wyższy poziom. Jego dynamiczne kształty mają przyciągnąć wielkomiejską klientelę. Stąd prawdopodobnie literka "U" jak "Urban" w marketingowej nazwie modelu.

Na stoisku Lexusa w Paryżu zobaczymy także odnowiony model IS oraz NX w wersji Sport Edition, a także najnowsze Coupe – Lexus LC. A tak Lexus promował swoją markę ostatniej zimy:

Koła Lexusa wyciosane z loduTVN24 Biznes i Świat

Autor: jt / Źródło: Lexus

Źródło zdjęcia głównego: pressroom.lexus.com | Lexus