TVN24 Biznes | Moto

Kolejne ośrodki wznawiają egzaminy na prawo jazdy

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mp//dap
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Nowe rozwiązania w egzaminowaniu na prawo jazdy
Nowe rozwiązania w egzaminowaniu na prawo jazdyTVN24 Białystok
wideo 2/4
TVN24 BiałystokNowe rozwiązania w egzaminowaniu na prawo jazdy

Zawieszone z powodu epidemii egzaminy praktyczne i teoretyczne na prawo jazdy zostaną przywrócone od 4 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Od poniedziałku kandydaci na kierowców wybranych kategorii będą mogli przystępować do egzaminów teoretycznych i praktycznych też w województwie dolnośląskim.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

W poniedziałek (4 maja) WORD w Zielonej Górze wznawia zapisy na egzaminy, natomiast egzaminy teoretyczne i praktyczne rozpoczną się 7 maja - od tego dnia ośrodek będzie pracować w pełnym wymiarze czasu pracy.

Informacja o wdrożonych procedurach bezpieczeństwa będzie dostępna na stronie internetowej zielonogórskiego WORDU-u.

Z kolei w WORD w Gorzowie Wielkopolskim terminy egzaminów można ustalać telefonicznie i elektronicznie (platforma INFO-CAR) od kilku dni, natomiast od 4 maja ośrodek całkowicie wznawia egzaminy państwowe wszystkich kategorii prawa jazdy. Prowadzone będą również szkolenia w trybie on-line oraz w trybie stacjonarnym.

W dolnośląskim egzaminy tylko na wybrane kategorie

Z kolei biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego poinformowało, że zarząd województwa dolnośląskiego wyraził zgodę na pracę Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na Dolnym Śląsku. "Ze względu na obecną sytuację prowadzone będą egzaminy teoretyczne dla wszystkich kandydatów oraz praktyczne tylko dla kategorii: A, C, C+E oraz D. Testy praktyczne na kategorię B zostaną wznowione w późniejszym terminie" - napisano w przesłanym PAP komunikacie. - Egzaminy z kategorii B stanowią zdecydowaną większość wszystkich testów na prawo jazdy. Obecnie ich organizacja jest praktycznie niemożliwa, biorąc pod uwagę obowiązujące obostrzenia, dlatego zostaną przywrócone w późniejszym terminie. Decyzję w tej sprawie dyrektorzy WORD-ów będą podejmowali we własnym zakresie, na bieżąco informując zarząd województwa o swoich postanowieniach - powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego. Podkreślił, że przywracanie egzaminów na pozostałe kategorie będzie wymagało przeorganizowania dotychczasowej działalności, by zapewnić wszystkim należytą ochronę i bezpieczeństwo. Dodał, że liczba egzaminów w ciągu dnia będzie mniejsza, a ośrodki będą także pracować na dwie zmiany. Testy prowadzone będą przy zachowaniu bezpiecznych odległości między kursantem a egzaminatorem, liczba osób przebywających na danej powierzchni będzie ograniczona. Używane będą także środki zabezpieczające i dezynfekujące pojazdy oraz pomieszczenia. - Dyrektorzy ośrodków dokładnie sprawdzą, czy ich placówki są dobrze przygotowane pod względem zapewnienia bezpieczeństwa osobom egzaminowanym, osobom szkolonym, egzaminatorom oraz innym pracownikom WORD. Jeśli będą w stanie zagwarantować wszystkim odpowiednią ochronę, nie widzimy przeszkód do wznowienia egzaminów - podsumował Myrda.

Kilka dni temu, 27 kwietnia, egzaminy i szkolenia wznowił WORD w Warszawie. Do egzaminu od poniedziałku będzie można też podejść w WORD w Białymstoku.

Autor:mp//dap

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości